Dr. Hackenbush zapowiada teledyskiem nowy album „Wniebowzięci”

Grupa Dr. Hackenbush opublikowała teledysk do utworu „Wniebowzięci”, który zapowiada płytę pod tym samym tytułem. Wideoklip autorstwa Andrzeja Mańkowskiego otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy teledysk lutego 2019 na Indie Visions Film Festival USA.

Wykonawcy:
Andrzej Rdułtowski – gitara, śpiew, syntezatory
Jacek Jankowski – gitara basowa
Aleksander Szmidt – perkusja

Gościnnie członkowie chórów „Revelers”, „Ach, te baby!” i „Po 16-tej” z Żuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim, dyrygent chóru: Tomasz Stroynowski

Kilka pierwszych lat działalności Dr. Hackenbusha to przede wszystkim występy w lokalnych klubach. Jako początek kariery można uznać datę 1980, kiedy to w przeglądzie Zespołów Rockowych Wybrzeża, jaki odbył się w Klubie Gedanus, zespół zdobył I miejsce, a rok później nagrał w Studio Nagrań Polskiego Radia dwa pierwsze utwory – „Długie szare dni” i „Mój pociąg ostatni”, który w 1982 stał się przebojem, zajmując trzecie miejsce w Radiowej Liście Przebojów Jedynki podczas notowań 24. i 25. i utrzymując się 9 tygodni na liście. W 1983 roku zespół odbył wspólną trasę koncertową z zespołem Kombi, a w 1984 odbył kolejną trasę po Niemczech z grupami Lombard, Kombi i TSA.

W 2009 roku Andrzej Rdułtowski wspólnie z Jackiem Jankowskim i Aleksandrem Szmidtem, wznowił działalność koncertową zespołu. Pierwszy koncert po reaktywacji odbył się 29 marca 2009 roku w gdyńskim klubie „Ucho” po koncercie powstała płyta DVD.

Ostatnia do tej pory płyta Dr. Hackenbusha to „Córka Generała” z 2010 r. (przeczytaj recenzję)