Illusion: nowa płyta „Anhedonia” w marcu

Grupa Illusion informuje, że ich nowa płyta zatytułowana „Anhedonia” trafi na sklepowe półki w marcu 2018 r. Pierwszym singlem będzie utwór „Kto jest winien?”, do którego nakręcono w połowie listopada teledysk w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Premiera w środę 20 grudnia w Antyradiu i na kanale YouTube zespołu. Inne znane tytuły utworów to: Do zobaczenia, Metamorfoza, Niby, Od zawsze, Odłamki udręki. Najprawdopodobniej na album trafi dziewięć utworów. Wiadomo też, że gościnnie na płycie zaśpiewał Robert „Litza” Friedrich z Luxtorpedy. (źródło)

Zwiastun teledysku „Kto jest winien?”

Lider Illusion Tomasz „Lipa” Lipnicki w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w programie #RZECZoPOLITYCE zdradził jakiego klimatu można spodziewać się po nowym albumie „Anhedonia”:

„Płyta jest bardzo gorzka, jest mroczna. (…) Jest bardzo mocna, bardzo twarda. Moja żona, jak pierwszy raz przesłuchała, to powiedziała, że już nigdy jej nie wysłucha. Że jest tak mroczna, że jej się chciało płakać. (…) Na tej płycie powróciliśmy do Illusion po prostu. Już nie pokazujemy wam, co było naszą pożywką i wodą do podlewania. (…) Gramy znowu to, co jest nam dane.”

Illusion / fot. Wojciech Miklaszewski