Mystic Festival 2019 w Trójmieście?

UPDATE 23.10.2018: Mystic Festival 2019 odbędzie się jednak w Krakowie. W dniach 25-26 czerwca w Tauron Arenie zagra m.in. Slipknot.

Jedna z najważniejszych imprez metalowych w Polsce w postaci Mystic Festival powróci latem w 2019 roku. Za wydarzenie ma odpowiadać ma m.in. ekipa gdańskiego klubu B90 więc może to wskazywać na to, że lokalizacją festiwalu będzie Trójmiasto. Oficjalna informacja o miejscu, składzie i biletach ma się pojawić za kilka dni. Za organizację Mystic Festival 2019 odpowiada Mystic Coalition, czyli połączone siły Mystic Production, Knock Out Productions i B90.

Ostatnia do tej pory edycja Mystic Festival odbyła się w 2007 roku w katowickim Spodku, podczas której zagrały m.in. takie zespoły jak Slayer czy Celtic Frost. Grup takiego kalibru można zatem oczekiwać po nadchodzącej edycji!

Michał Wardzała, szef Mystic Production, czyli pomysłodawca Mystic Festival tak opowiada o całym przedsięwzięciu: „Jestem niezmiernie zadowolony, że Mystic Festival wraca na koncertową mapę Polski. Po niezwykle udanych edycjach 2005/06 – Iron Maiden / Nightwish / Slayer – skupiliśmy się na działalności wytwórni jednak festiwal zawsze był z tyłu mojej głowy. Współpraca z Knock Out Productions i B90 otworzyła drogę do powrotu i myślę, że w takim składzie uda się nam stworzyć nową jakość i regularny festiwal”.

Tomek Ochab, szef Knock Out Productions dodaje: „Znam się z Michałem od kilkunastu lat, a od kilku namawiałem go do powrotu Mystic Festival. My jako Knock Out Productions również potrzebowaliśmy czasu i zaufanych partnerów, aby z pełną mocą zaangażować się w tak duży projekt, który miejmy nadzieję na stałe wpisze się do kalendarza festiwalowego w naszym kraju”.

Zamysł i współpracę podsumowuje Arek Hronowski z B90: „Każdy z nas osobno myślał o tym samym. Z Tomkiem łączy nas wieloletnia współpraca i świetna komunikacja. Michał już po pierwszym spotkaniu czuł się jak w domu. Dlatego B90 jest dumne, że może wnieść swój udział do tak wielkiego przedsięwzięcia. Polska potrzebuje dużego festiwalu z rockową i metalową muzyką i jestem przekonany, że na przestrzeni kolejnych lat rozwiniemy wydarzenie do poziomu największych festiwali europejskich”.