Spiral, Soma White, Sas

data: 8 czerwca 2014, godz. 20:00
miejsce: S.F.I.N.K.S 700 (o miejscu)
adres: Al. Franciszka Mamuszki 1, Sopot

wstęp: 15 zł

SAS
SAS to zespół powstały w Sopocie na początku 2014 roku z inicjatywy Adama Sasa, który chcąc uwiecznić dla siebie kilka własnych utworów, wybrał się do Ramtamtam w Sopocie, zgarnął muzyków i… Zrobił pełnowartościową płytę. Zapaleni do pracy, już pod szyldem SAS, zaczęli brnąć dalej w otchłań przygody muzycznej nagrywając teledyski i wydając płytę na własny rachunek. Ta czwórka śmiałków to Adam Sas na wokalu i gitarze rytmicznej, główny kompozytor, Grzegorz Śliwski na gitarze prowadzącej, Michał Misiek Felski na basie i Rafał Węgrzynowicz na perkusji.

Ostatni trzej muszkieterowie udzielają się także w innych projektach muzycznych, jak The Pin Dolls, The Mockheads, Acrid Snack oraz Saturation.

Adam Sas – wokal, gitara rytmiczna
Grzegorz Śliwski – gitara prowadząca
Michał Misiek Felski – bas
Rafał Węgrzynowicz – perkusja

SOMA WHITE
Pochodząca z Trójmiasta Soma White to, jak określają jej członkowie, grupa propagująca za pomocą dźwięków „pozytywną stronę egzystencji”. Sami o sobie nie lubią dużo mówić, zdecydowanie preferując możliwość poznania ich poprzez muzykę, którą tworzą i wykonują. Jako cezurę rozpoczęcia działalności Soma White, podają przełom roku 2009 i 2010.

Wydali zaledwie jeden album (18.02.2013), a już zdążyli zebrać pozytywne recenzje w prasie muzycznej – zarówno polskiej, jak i zagranicznej, zagościć na antenie radiowej Trójki (w autorskich programach takich dziennikarzy muzycznych jak: Artur Orzech, Piotr Kaczkowski, Piotr Kosiński, czy Piotr Baron) oraz również w lokalnych rozgłośniach Polskiego Radia, jak i w rozgłośniach internetowych (polskich i zagranicznych).

Frapująca okładka i wydanie debiutanckiej płyty (Soma White), ciekawe, niesztampowe kompozycje, znakomite brzmienie (za mastering odpowiadał współpracujący m. in.: z Pink Floyd i Fields Of The Nephilim – Andy Jackson) złożyły się na sukces zespołu.

Muzykę tworzoną przez Soma White trudno jednoznacznie zaszufladkować. W muzycznych poszukiwaniach formacji dostrzec bowiem można inspirację rockiem industrialnym, elektro i trip -hopem, psychodelią, czy elektroniką kojarzącą się z… Vangelisem. Nieobce formacji są również postrockowe brzmienia.

Aktualnie zespół intensywnie pracuje nad materiałem na drugą płytę.

Skład zespołu:
Hania Żmuda – wokal i teksty
Piotr Pastwa – gitary
Paweł Wysocki – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Szymczak – perkusja
Andrzej Osmałek – bas

SPIRAL
Jesteśmy rzeszowskim zespołem wykonującym muzykę z pogranicza rocka progresywnego. Istniejemy od 2004 roku. W naszych utworach słychać fascynację takimi nurtami jak: post rock, art rock, elektronika, metal oraz trip hop. Cechą charakterystyczną muzyki, którą komponujemy jest połączenie mocnego rockowego brzmienia z subtelnym, intrygującym, żeńskim wokalem. Skład zespołu prezentuje się następująco:

Urszula Wójcik – wokal
Mateusz Mazur – gitara
Grzegorz Kyc – gitara
Brunon Lubas – bas
Kuba Wolanin – perkusja
Maciej Zeman – FOH

We wrześniu 2009 roku wydaliśmy naszą debiutancką płytę LP zatytułowaną Urban Fable, która została wyjątkowo pozytywnie przyjęta przez krytyków muzycznych i fanów. Pierwszy singiel z płyty (It’s gone) okupował przez wiele tygodni czołówkę listy przebojów Antyradia, a także znalazł się na składance Audiofilskie Zajawki – dołączonej do listopadowego wydania magazynu Audio. Początek 2010 roku przyniósł kolejne sukcesy – album Urban Fable wygrał w plebiscycie Antyradia na polską płytę roku 2009, a kwiecień zaowocował wygraną krakowskiego festiwalu Dachoofka 2010. Na 3-4 kwartał 2013 planowane jest wydanie drugiej płyty LP przez zespół.