Weedcraft, Kapitan Bongo, Ignu

data: 13 sierpnia 2017, godz. 19:00
miejsce: Protokultura (o miejscu)
adres: ul. Niterów 29b, Gdańsk

No more silence oraz Protokultura zapraszają na wycieczkę gdzie rządzić będzie klimat i muzyka lat 70tych, a oprowadzać Was będą kolejno..

Weedcraft (stoner/heavy/doom)
..to potężne, wolno sunące riffy i soczyste pociągnięcia rodem z lat 70tych, pustynne dźwięki i perkusyjny walec parowy. Bezkompromisowe, mięsiste masy. Tysiąc ton na godzinę.
weedcraft.bandcamp.com

Kapitan Bongo (stoner/sludge/doom/space music)
..pochodzi z Kongo. Wierzy w piwerko, trawę i ładną zabawę. Z mocą czterech elementów aspołecznych przemierza Kosmos i odkrywa krainę Riffu.

Ignu (rock/psychedelia/heavy/blues)
Święty i szaleniec. Budda i menel. Codziennie śpi w innym łóżku. Poszukuje oświecenia i zbawienia. Każdy Ignu rozpozna drugiego Ignu. Jan rozpoznał Cyryla, David – Lubosza. Rozpoznali się od razu gdzieś na warszawskiej Pradze. Grają razem od 2015 roku. W marcu tego roku zadebiutowali singlem „Checkered Room”.

Inspiracją dla nazwy zespołu była twórczość amerykańskich pisarzy lat 50tych z nurtu Beat Generation, w szczególności Allena Ginsberga. Podzielają jego zamiłowanie do mistycyzmu, orientu, buddyzmu i artystycznej niezależności. Ignu to uosobienie stylu życia bitników i wszystkich pokoleń z niego czerpiących.

Zespół stanowi czterech przyjaciół. Na perkusji gra Cyryl Skiba, na gitarze basowej David Condis Y Troyano, na gitarze elektrycznej Jan Szege, śpiewa Lubosz Majewski.
Nie unikając najcięższych dźwięków, grają alternatywnego rocka.