Luxtorpeda, WhitePin

data: 25 listopada 2017, godz. 19:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

Bilety:
39 zł (pwevents.pl)
44 zł (przedsprzedaż)
49 zł (w dniu koncertu)

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA z 2011 roku jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”.
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. LUXTORPEDA otrzymała 4 nominacje do nagrody „Fryderyk” za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.
9 maja 2012r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytułowana „Robaki”, szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status „złotej płyty”. Drugi krążek promują teledyski do utworów „Hymn” i „Wilki dwa”..

Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabaton . Zespół otrzymał również „Złotego Bączka”- nagrodę publiczności Przystanku Woodstock. W roku 2013 zespół Luxtorpeda otrzymał 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012

W 2014 roku ukazał się 3 album zespołu pod tytułem „A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak Buraki”.
Ostanie płyta pt. „MyWasWyNas” wydana została w 2016 r.

Support: WHITEPIN

To rockowe trio z północy – w składzie: Kamila Bilińska (bas, wokal), Daniel Pisarkiewicz (gitara, wokal), Tomek Rutkowski (perkusja). Istnieją od kwietnia 2016 roku, jednak ich muzyczne drogi spotkały się już znacznie wcześniej. Grali wspólnie w wielu różniących się od siebie stylach, jednak dopiero w WHITEPIN odnaleźli swoje wspólne powołanie – mocne, rockowe granie! Muzyka towarzyszy im na co dzień, a jeśli jakimś cudem jej zabraknie to… towarzyszą sobie nawzajem.

WHITEPIN to zespół, który ma na swoim koncie wiele koncertów w rodzinnym Słupsku jak i poza jego granicami. Niejednokrotnie gościli w Poznaniu, grali w Jarocinie, Kołobrzegu, Koszalinie itd.

W muzyce, którą grają starają się odzwierciedlać swoje emocje, przez co repertuar jest dość zróżnicowany. Znajdziecie tam ciężkie riffy jak i spokojne ballady, powstałe np. w skutek podwyżki w pracy lub ogólnego DOŁA. W swoich tekstach poruszają tematy dotyczące ich samych lub po prostu spraw dla nich istotnych. Śpiewamy o sytuacjach, z którymi większość z ich rówieśników może się utożsamiać.