Michał Sołtan

data: 21 lipca 2017, godz. 20:00
miejsce: Paszcza Lwa (o miejscu)
adres: ul. Kwietna, Gdańsk

bilety: 15/20 zł

Michał Sołtan – gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r. Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station.
Od początku 2016 roku zorganizował ponad 30 warsztatów „Uwolnij muzykę”, oraz zagrał ponad 60 koncertów, na których można usłyszeć m.in. singiel „Pan Sowa”. W tym eventy dla m.in. Deloitte, Mercedes, Plagiat.pl. Przyjmuje zaproszenia na kameralne imprezy rodzinne jak jubileusze i urodziny, niczym nadworny muzyk. Podczas interaktywnego koncertu, porywa słuchaczy na scenę i wtajemnicza w swój warsztat pracy. Zagrał supporty przed Melą Koteluk, Lao Che czy Smolik/Kev Fox.
W lutym 2017 powrócił z Imagination Quartet dając niezapomniany koncert w Klubie 12 on 14 w Warszawie.
Wraz z Magdaleną Jankowską stworzył performance „MaloGranie”, podczas którego komponuje muzykę na żywo do malowanego obrazu. Pierwsze publiczne MaloGranie odbyło się w Teatrze BOTO 5 maja 2015, przy okazji oddania muralu „Mewy Origami”, zaprojektowanego i wykonanego własnoręcznie przez Magdalenę Jankowską.
Pod koniec 2016 roku założył kanał „Muzyk w formie” na YT, poświęcony związkom muzyki, sztuki i sportu, na którym zaprasza do rozmowy, wspólnego muzykowania i trenowania znanych i mniej znanych twórców i ludzi kultury.
Jest zaangażowany w działania charytatywne i społeczne, jak pomoc domom dziecka czy akcję uświadamiającą o FASD.