Lowtide, Protect This City, The Artificer

data: 23 września 2017, godz. 20:00
miejsce: Desdemona (o miejscu)
adres: ul. Abrahama 37, Gdynia

wstęp: 15 zł

Polish Deathcore Crew zaprasza na kolejny koncert! Sztorm nad morzem zapewnią:

Lowtide (METALCORE-Świecie)
Lowtide powstał w 2008 r. w Świeciu. Twórczość zespołu to połączenie między innymi gatunków metal i hardcore, a sami członkowie podpisują się pod hasłem metalcore. Mają na koncie 2 wydane płyty: In Our Veins z 2015 r. i From Nothing To Nowhere z 2013 r. Najnowszy album promują 2 wideoklipy do utworów Hard Times i Reborn. Przez krytyków twórczość Lowtide najczęściej opisywana jest jako połączenie agresywnych riffów z melodią. Zespół koncertuje od 2009 r. objawiając podczas występów swoje dynamiczne oblicze. Obecnie Lowtide komponuje materiał na swoją kolejną płytę i podczas koncertów można spodziewać się premierowych wykonań nowych kawałków.

Protect This City (METALCORE-Złotów)
Zespół został założony w 2013 roku w Złotowie, krótko później ukazało się demo ‚Protect This City’. W międzyczasie skład kapeli przeszedł zmiany, i ustabilizował się w 2015 roku. Obecnie zespół promuje epkę „For All Those Lost” oraz pracuje nad nowym materiałem. Złotowska ekipa zagrała koncerty u boku takich zespołów jak Final Sacrifice, Sunset Trail, Sworn In, czy In Other Climes. Ponadto PTC zagrali na festiwalu HCore Contest w czeskim Zubri oraz supportowali australijską kapelę In Hearts Wake.

The Artificer (DEATHCORE/DEATH METAL-Gdańsk)
Zaldwie dwa lata na scenie nie przeszkadzają chłopakom w wydaniu EP w 2016 roku „Dyscreation” czy digitalu na początku roku bieżącego. W elementy swojej stylistyki wrzucają wszystko co dobre i tłuste w death metalu, zawierając ogrom energi i groove na scenie. Materiał do odsłuchu w internecie, blizny i sińce pod sceną. Aktualnie zespół jest na etapie podboju kosmosu, szukaniu własnego brzmienia i regularnego podnoszenia poprzeczki.