Yuri Gagarin, Red Scalp, Sautrus

data: 19 października 2017, godz. 19:00
miejsce: Protokultura (o miejscu)
adres: ul. Niterów 29b, Gdańsk

Bilety:
40 zł – przedsprzedaż naprotokultura.interticket.pl
50 zł – w dniu koncertu

no more silence oraz Protokultura zapraszają na kolejny koncert z pogranicza psychodelicznego stonerowego grania, a wystąpią na nim szwedzki Yuri Gagarin oraz nasze polskie niezastąpione Red Scalp oraz Sautrus.

Yuri Gagarin [space/psychedelic rock. Szwecja]
..to szwedzka kapela grająca ciężkiego space rocka. Powstała na początku 2012 roku w Göteborgu, początkowo jako trio, po pewnym czasie uformowała się do pięcioosobowego składu. Ich ciężki psychodeliczny dźwięk budują mocarne riffy, intensywna gitara rytmiczna, ciężkie bębny, klimatyczny bas i synthowe noisy w tle. Kapela zamknęła się w studio na początku 2013 roku by nagrać swój debiutancki krążek. W 2015 roku wydali epkę „Sea of Dust” i ich drugi album zatytułowany „At The Center Of All Infinity”. Yuri Gagarin zagrał już liczne koncerty w Europie, a to będzie ich pierwsza wizyta w naszym kraju.

Red Scalp [indian stoner rock/doom. Poznań]
..to polska kapela grająca jak to sami określają indiański stoner, powstali w 2012 roku. W 2014 wydali swoją debiutancką epkę „EP No.1”. Niedawno światło dzienne ujrzał ich długogrający album zatytułowany „Rituals”.

Sautrus [psychedelic stoner. Gdańsk]
..to kapela grająca ciężki psychodeliczny rock. Pochodzi z północnej Polski i została założona w 2010 roku. Łączy ze sobą elementy późnych lat 60′ ze świeżymi rozwiązaniami, tworząc unikalną i charakterystyczną muzykę, docenianą przez fachowe pisma i znanych blogerów na całym świecie. Sautrus nagrał dotychczas trzy albumy: EP „Kuelmaggah misticism” (2012), LP „REED: Chapter One” (2014 – Pink Tank Records) oraz LP „Anthony Hill” (2017 – Pink Tank Records). Mają za sobą trasy w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Austrii i Czechach. Do tej pory dzielili scenę z takimi kapelami jak: Ampacity, Belzebong, Blues Pills, Dopelord, Grandloom, Greenleaf, Mars Red Sky, Planet of Zeus, czy Samsara Blues Experiment i Uriah Heep.

W maju 2017 wydany został album „Anthony Hill”, wydany wspólnie z Pink Tank Records, zespół wyjechał na ponad dwutygodniową trasę po Polsce, Niemczech i Czechach, jej zwieńczeniem był koncert w gdańskim B90, 28.05.2017.