Kiev Office, Kutabuk

data: 20 października 2017, godz. 19:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

bilety: 20 zł

Kiev Office (Indie Art Punk – Gdynia)
Kiev Office to Alternatywno Rockowa grupa z morza i marzeń. Od dziesięciu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii z pogranicza nowej fali, noise’u i shoegaze’u. Ich wyróżnikiem są abstrakcyjne teksty wokalisty i gitarzysty Michała Miegonia i mocny rytmiczny fundament tworzony przez basistkę Joannę Kucharską (Lonker See, Black Mynah) i perkusistę Krzysztofa Wrońskiego (Czechoslovakia, Trans-syberia). Formacja gra w Gdyni, śpiewa o Gdyni, Mieszka w Gdyni. Możesz ich spotkać w pobliskich krzakach, w zabytkowych kamienicach i schronach.

Trio ma za sobą ponad 170 koncertów w kraju i zagranicą – między innymi festiwale : Heineken Open’er Festival, Jarocin, MusikDirekt Fest w Szwedzkim Kalmar.
Na najnowszym, piątym albumie grupy zatytułowanym „Modernistyczny Horror”, Kiev Office eksplorują tematykę życia w architektonicznej pułapce współczesnego budownictwa i historie związane z miastem Gdynia. Wszystko w iście Sonic Youth’owej oprawie muzycznej, serwowane razem z bałtyckimi glonami. „Modernistyczny Horror” został najwyżej ocenioną polską płytą w historii miesięcznika ‘Teraz Rock’.

Co kryje za wymuskanymi fasadami budynków? Co można znaleźć skręcając z utartych turystycznych szlaków, wymykając się ze zorganizowanej wycieczki szlakiem modernizmu? Album „Modernistyczny Horror” zabiera słuchacza w podróż w takie właśnie niezbadane zakamarki. Przez krzaki, nadmorskie bunkry, podziemne korytarze i rzadko odwiedzane enklawy pierwotnych gdynian i kaszubów – docieramy do samego jądra ciemności. Do wnętra miasta.

Dyskografia Kiev Office :

2009 – „Jest Taka Opcja”
2011 – „Anton Globba”
2013 – „Zamenhofa” 2014 – „Statek Matka”
2017 – „Modernistyczny Horror”

Michał Miegoń – Wokal, Gitara
Joanna Kucharska – Wokal, Bass
Krzysztof Wroński – Perkusja

Kutabuk (Poezja progresywna, muzyka świata – Gdynia)
Kutabuk to trio poetycko-instrumentalne powstałe w 2010 roku. W ich twórczości radykalne etniczne elementy muzyczne stykają się z poetyckimi tekstami i elegiami. Wyjątkowa symbioza słowa z dźwiękiem i kompozytorską wyobraźnią zabiera słuchacza w podróż na daleki wschód Europy, w wysokie góry ale i do wnętrza duszy. W 2012 roku zespół wydał debiutancki album Kutabuk, której motywem przewodnim był motyw podróży. Obecnie twórcy przygotowują nową płytę i zaprezentują szereg nowych utworów w istotny sposób poszerzających dotychczasowy repertuar.

Kutabuk to :

Artur Nowaczewski – poeta, krytyk literacki, podróżnik. Wykłada filologię polską na UG. Wydał dwa tomiki wierszy Commodore 64 i Elegia dla Iana Curtisa (2010; książki historycznoliterackie Trzy miasta, trzy pokolenia (2006), Szlifibruki i flaneurzy (2011), Konfesja i tradycja (2013) a także wspomnienia z pobytu w Korei Północnej ‘Dwa lata w Phenianie’. Jego poezja była tłumaczona na języki angielski, niemiecki, czeski, ukraiński, turecki.

Jakub Noga – gra na hinduskim instrumencie strunowym sitar. Współpracował m.in. z Przemkiem Dyakowskim, Michałem Gosem, Karolem Schwarzem czy formacją „Śladami Gagarina”. Lider formacji Baden Baden, członek projektu Sangita 3 Projet. Pisze wiersze i prozę, za które otrzymał kilka nagród (m.in. w konkursie prozatorskim UG).

Jacek Stromski – perkusista i instrumentalista. W ciągu prawie 30 lat na scenie muzycznej grał z takimi muzykami jak: Leszek Możdżer, Wojtek Mazolewski, Mikołaj Trzaska, Olo Walicki, Piotr Pawlak, Jacek Olter, Jacek Majewski, Robert Brylewski, Olaf Deriglasoff, Tomek Lipnicki, Piotr Mania, Larry Ok Ugwu, Robert Usewicz, Wojtek Staroniewicz, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Jerzy Mazzoll, Tymon Tymańsi i wieloma innymi artystami. Współpracował z wieloma zespołami, ważniejsze to: Canada , Apteka, Groovekojad, Miłość, Kury, Poganie, Lipali, Ikenga Drummers.