Czarno Czarni

data: 16 listopada 2017, godz. 21:00
miejsce: SPATiF (o miejscu)
adres: ul. Boh. Monte Cassino 52, Sopot

wstęp: 20 zł

Za chwilę w SPATiF-ie „Czarno-Czarni „ przedstawią najnowszy materiał pt. „Francuska Miłość” Zapraszamy do oglądania w internecie obrazków promujących tę płytę – „Nie przejmuj się”, „Ja kocham jesień”, a w szczególności „Francuską Miłość”

Czarno-Czarni byli fonograficznym objawieniem roku 1998, kiedy to za sprawą przebojów „Nogi”, „Trąbo-Twist”, „Dziewczyna Dla Blondyna” ich debiutancki album rozszedł się w platynowym nakładzie. Muzyka nawiązująca do prostych i pogodnych produkcji lat 60-tych przypadła do gustu osobom w wieku od pięciu do stu pięciu lat. Zwłaszcza gospodynie domowe zwróciły uwagę na tę formację, bo jak zgodnie twierdziły, przy muzyce Czarno-Czarnych doskonale gotuje się kurczaki i odkurza dywany. Kiedy zadebiutowali, w głosowaniu rozgłośni radiowych na przebój roku piosenka „Nogi” zajęła drugie miejsce, ustępując pola jedynie Urszuli. W czerwcu roku 2000 zespół zaprezentował drugą płytę pt. „Niewidzialni”. Wydawnictwo uzyskało status złotej płyty, a kolejne przeboje – „Śpiąca Jola”, „Plaża w kolorze blond”, „Wydłubany Miś” – potwierdziły klasę zespołu. W lutym 2000 roku zespół grał koncerty w Nowym Jorku, gdzie został zaproszony przez tamtejszą Polonię. Występy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, czego dowodem były kolejne amerykańskie występy. W tym samym roku zespół zagrał bardzo udany koncert dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. W 2002 roku, nakładem firmy Universal, ukazała się trzecia płyta pt. „Jasna strona Księżyca”. Wydawnictwo promowane było singlami pt. „Ty i Ja, Ja i Ty” oraz „Za Darmo”.

W tymże roku „Czarni” po raz trzeci gościli za oceanem, a ponadto koncertowali w radiowej „Trójce” oraz Telewizji Polsat. W 2003 roku zespół otrzymał niezwykle interesującą propozycję od Pierwszego Programu Polskiego Radia – nagranie płyty z przebojami lat 50-tych w swingowych aranżacjach. To wydawnictwo pt.”Sułtani swingu” ukazało się w 2006 roku. W Internecie znajdziemy stylowe teledyski promujące ten materiał – „Nieme kino”, „Czy pamiętasz te noc w Zakopanem”. Kolejne wydawnictwa – płyta „Nudny świat” oraz materiał nagrany z amerykańską wokalistką Holly Sheperd ugruntowały pozycję zespołu na polskim rynku.