KAT & Roman Kostrzewski, Factor 8

data: 27 stycznia 2018, godz. 19:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

dostępne w:
bilety elektroniczne: Interticket, Gdynia CultureBox
bilety kolekcjonerskie: Klub Ucho (w czasie trwania imprez), Salon Muzyczny Puls – Gdynia, Spirit of Rock & Roll – Gdańsk

Kat i Roman Kostrzewski (KAT&RK) to historia black, thrash metalu. Kultowy zespół tworzący Wielką Trójcę Polskiego Metalu łącznie z TSA i Turbo, powstał w 1980 r. Zwycięstwo w konkursie publiczności -Jarocin 85’ dało zespołowi pierwszy singiel „Noce Szatana” , „Ostatni tabor”(Tonpress),i pierwszą płytę zespołu wydaną w Europie Zachodniej-”Metal & Hell” (Ambushrecords). Na przestrzeni lat KAT dzieli deski z tuzami światowego metalu jak: Metallica, Motörhead, Iron Maiden, z powodzeniem występuje w kraju i za granicą, w październiku 2016 r. KAT&R K z sukcesem odbył 11 koncertową trasę po Anglii, Szkocji i Irlandii. Teraz skoncentrowany jest nad materiałem na nową płytę ale będzie gościł w wielu miastach w Polsce i Anglii, Zespół prowadzony przez Romka Kostrzewskiego i Irka Lotha występuje obecnie w składzie: Roman Kostrzewski- wokal, Irek Loth- perkusja, Jacek Hiro-gitara, Krzysztof Pistelok-gitara, Michała Laksa-bas.

Bydgoski zespół FACTOR 8 swoją działalność rozpoczął w 2009 roku, z inicjatywy Mariusza Lemańskiego (gitara) oraz Bartka Wojciechowskiego (wokal). Panowie obrali sobie za cel płynne połączenie heavy metalu, power metalu, rocka progresywnego oraz gitarowej wirtuozerii, opartej o takie wzorce jak Iron Maiden, Rush, Saxon, Yngwiee Malmsteen, King Crimson, Accept, Symphony X, Dream Theater, Joe Satriani czy Steve Vai. Po licznych zmianach składu oraz problemach od zespołu niezależnych, w 2015 roku światło dzienne ujrzała ich debiutancka płyta „The Valkyries” nagrana przez Bartka oraz Mariusza, przy wsparciu Piotra „Lestatha” Leszczyńskiego. Niedługo po niej ustabilizował się skład zespołu, uzupełniony przez Piotra Łotockiego (gitara), Mateusza Gruszkowskiego (perkusja) oraz Krzysztofa Wyszomirskiego (bas). Zespół ma za sobą liczne koncerty, między innymi jako support takich legend polskiej sceny metalowej jak Vader, Kat czy Turbo oraz zespołami znanymi na scenach lokalnych jak Alhena, Okash, Tiberius czy Unborn Suffer albo Internal Quiet.