Dopelord, Major Kong, Mound

data: 16 grudnia 2017, godz. 19:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

wstęp: 30/35 zł

Zima jaka jest – wiadomo. Nie ma co siedzieć na planecie Ziemia, lepiej w oparach dymu polecieć w kosmos w towarzystwie samego diabła. Załogę stoner-doomowej rakiety kosmicznej stanowią:

DOPELORD
Kto kiedykolwiek zetknął się z gatunkiem stoner/doom, ten wie, że Dopelord to klasa sama dla siebie. Kwartet od siedmiu lat skutecznie sieje zamęt w Polsce i Europie, będąc już jednym z najważniejszych przedstawicieli sceny na kontynencie, o kraju nad Wisłą nie wspominając. Ich tegoroczny krążek „Children of the Haze” pokazał, że Dopelord jest w absolutnej Lidze Mistrzów w kategorii superciężkiej. Przyjdź i poddaj się dymowi.

MAJOR KONG
Soniczny ekwiwalent lotu w kosmos i metalowy soundtrack do prozy Lema. Major Kong biją mocno i precyzyjnie, swój instrumentalny stoner/doom prowadząc czasami bardzo daleko od orbity okołoziemskiej. Ich najnowsza płyta „Brace for Impact” rozpycha ramy gatunku, nie szczędząc słuchaczom kunsztu, ciężaru i rock’n’rolla. Jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z Major Kong, to sprawdź koniecznie – będziesz czcił te riffy.

MOUND
Dumny reprezentant miejscowej sceny. Mound od kilkunastu miesięcy regularnie wywołują wysokie fale na Bałtyku, angażując do tej sztuki agresywny death metal, posępny doom, przydymiony sludge i post-metalową motorykę. Potrafią być psychodeliczni, potrafią być przerażający, potrafią być zaskakujący.