Fosfor, Arshenic, Crimson Trail

data: 23 listopada 2017, godz. 19:00
miejsce: Bunkier (o miejscu)
adres: ul. Olejarna 3, Gdańsk

wstęp: 17 zł

Crimson Trail
Kapela, której teksty budzą pewne kontrowersje, gdzie kawałki porywają i niosą ze sobą w pewna drogę. Z perkusją, która daje silne akcenty reszcie instrumentów. Gitarami, które potrafią pieścić uszy agresywnymi riffami, jak i melodycznymi solówkami. Basem, który zgniata żebra i w końcu – agresywnym i zachrypniętym wokalem, który przyciąga uwagę i przekazuje wiadomość zawartą w tekście.

Arshenic
Wywołujący ciarki, drapieżny i emocjonalny kobiecy wokal, subtelnie przeplatany growlami, surowe riffy z melodyjnymi wstawkami, basowy groove i mocna perkusja. Arshenic to Trójmiejski zespół grający od 2006 roku mieszankę hard rocka i alternatywnego metalu.

W 2008 roku zespół nagrał płytę promocyjną „Lilie” promując ją podczas koncertów z zespołami Closterkeller, podczas Abrakadabra Gothic Tour i Artrosis, podczas Gothic Diamonds Tour.
W Listopadzie 2009 grupa zarejestrowała pierwszą płytę długogrającą, o tytule Arshenic.
W 2011 roku Arshenic wystąpił w programie „Must Be The Music II” wykonując metalowy cover utworu Lady Gagi „Paparazzi”.
W 2014 po dwuletniej przerwie, zespół wznowił działalność i prace nad nowym brzmieniem i repertuarem. W styczniu 2015 zespół wrócił na scenę organizując akcję charytatywną „Pucha dla Sierściucha”. W kwietniu 2016 zespół wydał płytę EP tytule „Erased”, zawierającą także utwór „Grzyby”. Obydwie płyty zespołu dostępne są obecnie w sprzedaży w sklepie Epic-Shop.pl W lutym 2017 zespół wydał singiel „Monster” zapowiadający drugą długogrającą płytę zespołu. W ramach działalności wspierającej pomoc zwierzętom zespół nagrał teledysk schronisku dla bezdomnych zwierząt.
Utwór Monster oraz płyta Erased dostępne są w popularnych serwisach streamingowych takich ja spotify oraz itunes.

Fosfor
Zespół FOSFOR istnieje na polskiej scenie od wielu lat a jego inicjatorami są Leszek Grzywacz i Maciej Blaszke. Nasze zalążki to połowa lat 90tych i zespół SUCCUBUS, który po dojściu Dariusza Tylki przekształcił się we FREEDOM OF SPEECH (FOS) by w pierwszych latach nowego millennium przyjąć nową formę i nową nazwę FOSFOR. Przez te kilkanaście lat zagraliśmy dziesiątki koncertów w całej Polsce, często u boku największych gwiazd polskiej sceny metalowej i alternatywnej ( TSA, Acid Drinkers, Coma, Hunter,Turbo, Armia,Dezerter ).
Zagraliśmy na kilku festiwalach zawsze wzbudzając ogromne zainteresowanie. Jako jedni z pierwszych postawiliśmy na komputeryzację i samodzielnie nagraliśmy dwie płyty: w 2001 NO MOTIVE, która zebrała bardzo dobre recenzje (Gitara i bas), a w 2008 EP DEFY, z której jeden utwór (RAVAGE ) znalazł się na płycie wydanej przez Polskie Radio Program Trzeci – MINIMAX PL 5 (wyboru z ponad 200 zespołów dokonał Piotr Kaczkowski). Po kilku latach ciszy postanowiliśmy wejść do studia i zarejestrować nowy materiał. Dziś możemy pochwalić się nową płytą „LIFE IN FLAMES” nagraną w studio SOUNDS GREAT PROMOTION w GDYNI. Jej realizatorem jest Jakub „KIKUT” Mańkowski ,a w nagraniach pomagał Jan Galbas. Teledysk do pierwszego utworu „Don’t ask for more” zrealizowała młodzież pod okiem Yacha Paszkiewicza w trakcie warsztatów wideoklipu w Filharmonii Kaszubskiej (do obejrzenia w sieci). W obecny skład zespołu wchodzą : Dariusz Tylki – wokal, Mariusz Rzepka – gitara, Leszek Grzywacz bas, Cezary Kejna – gitara oraz Maciej Blaszke – perkusja.