Kong, Obcym Wstęp Wzbroniony

data: 20 stycznia 2018, godz. 19:00
miejsce: Paszcza Lwa (o miejscu)
adres: ul. Kwietna, Gdańsk

wstęp: 5 zł

KONG
Kong to czteroosobowa formacja z Trójmiasta. Zespół powstał, kiedy do gitarzysty Maćka Pacholca, perkusisty Rafała Szymańskiego i basisty Marka Rucińskiego dołączył wokalista Bartosz Popiołek. Te cztery odmienne osobowości połączyła chęć odnalezienia oryginalnego brzmienia. Muzyka zespołu Kong, to ciekawa i smacznie podana mieszanka różnych gatunków oraz stylów muzycznych, które łączy jeden wspólny mianownik: dobra zabawa. Kong z wielką łatwością porusza się w rejonach hard rocka czy bluesa. Bez większych problemów wskakuje w szykowną alternatywę, hacząc przy tym nawet muzykę orientalną. Nie ma ram, szufladek ani ograniczeń, w tym tkwi siła zespołu. Czterech wspaniałych gentlemanów, kilkanaście gatunków muzycznych i mnóstwo niespodzianek.

Obcym Wstęp Wzbroniony
Zespół Obcym Wstęp Wzbroniony (wcześniej Obcy, De Quervain) to ekspresyjny rockowy kwartet mieszający w Kociołku Panoramixa cztery niebezpieczne substancje: ostre gitarowe riffy, surowy bas, kosmiczne klawisze i wybuchową perkusję. Wszystko to subtelnie doprawione korzeniami muzyki rockowej, czyli starym dobrym bluesem. Nic więc dziwnego, że spożycie tego psychodelicznego koktajlu skutkuje wyraźną progresją kilkuminutowych utworów oraz mnogością kwiecistych partii gitary.
Zespół założony w 2016 roku w Gdańsku przez gitarzystę i wokalistę Bartosza Karskiego. Jak sami określają, grają „psychiczny rock i blues”. Jak by nie było, jest to potężna dawka energii.