Illusion

data: 17 marca 2018, godz. 20:00
miejsce: Sala koncertowa UG Kolbudy (o miejscu)
adres: ul. Staromłyńska 1, Kolbudy

wstęp wolny

Singiel „Kto jest winien?” zapowiada nową płytę. W marcu album pod tytułem „Anhedonia” trafi na sklepowe półki, a zespół ruszy w trasę koncertową.

To już siódmy studyjny krążek zespołu, który w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. Znajdzie się na nim dziewięć utworów. Rozmawiając z zespołem na próbach ustaliliśmy, że chcemy nagrać album brzmiący agresywnie, surowo, naturalnie. Chcieliśmy wydobyć charakterystyczne brzmienie Illusion, oparte na mocnej sekcji rytmicznej, chropowatych gitarach i energetycznym vocalu Tomka – mówi Szymon Sieńko odpowiedzialny za produkcję nowego albumu.

Nowy singiel, to powrót do korzeni Illusion – solidna dawka energii, wściekłości i buntu wobec niezmiennych słabości ludzkiej natury. „Kto jest winien?” to mroczny utwór z bezkompromisowym tekstem stawiającym pytanie o kondycję społeczeństw i niemoc wobec działań militarnych. Kto jest winien przelewom krwi i dlaczego nadal ma to miejsce w erze współczesnej – podsumowuje Tomasz „Lipa” Lipnicki.

Utwór jest dostępny na oficjalnym kanale YouTube www.illusionpl.tv.

Równolegle z premierą nowej płyty Illusion ruszy w trasę koncertową, w ramach której dwa pierwsze koncerty odbędą się za granicą.

Terminy i miejsca:

2.03 – Dublin / Button Factory
4.03 – Londyn / Scala
9.03 – Kraków / Kwadrat
10.03 – Katowice / Fabryka Porcelany
11.03 – Poznań / Tama
15.03 – Białystok / Gwint
16.03 – Warszawa / Proxima
17.03 – Kolbudy / GOK
22.03 – Bielsko-Biała / Klub Miasto
23.03 – Łódź / Scenografia
24.03 – Olsztyn / CEiIK
6.04 – Wrocław / Stary Klasztor
7.04 – Gdańsk / B90