Fish

data: 21 października 2018, godz. 19:00
miejsce: Stary Maneż (o miejscu)
adres: ul. Słowackiego 23, Gdańsk

bilety w cenie: 110 zł (parter) / 160 zł (antresola) / 600-1600 (loża) dostępne na interticket.pl

Kompozytor, autor tekstów, współtwórca sukcesów Marillion, od ponad dwóch dekad wokalista odnoszący solowe sukcesy na scenach całego świata – Derek William Dick, czyli po prostu Fish, w październiku 2018 wystąpi w po raz drugi w Starym Maneżu.

Fish (Derek William Dick) szkocki wokalista, kompozytor i autor tekstów. Na początku kariery znany z występów z zespołem Marillion, z którym nagrał tak ważne dla całego rocka progresywnego płyty jak “Script For A Jester’s Tear”, “Fugazi”, czy “Misplaced Childhood”. W roku 1988 opuścił grupę Marillion i rozpoczął karierę solową. Jako Fish nagrał 10 albumów solowych. Ikona muzyki neoprogresywnej, z powodzeniem funkcjonuje jako artysta solowy, współpracował też z takimi muzykami jak Tony Banks, Peter Hammill czy Arjen Lucassen.

Na koncertach Fish będzie po raz ostatni grał w całości album swojego macierzystego zespołu Marillion „Clutching at Straws” z 1987 roku, jak również utwory ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej „Weltschmerz”, która ukaże się w tym roku.