Król, Ffrancis

data: 27 kwietnia 2018, godz. 20:00
miejsce: Żak (o miejscu)
adres: ul. Grunwaldzka 195/197, Gdańsk

KRÓL / PRZEWIJANIE NA PODGLĄDZIE
Błażej Król – wokal, gitara / Iwona Król – wokal, klawisze / Thomas Fietz – perkusja

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Pierwszy album jego zespołu UL/KR wzbudził entuzjazm słuchaczy i i został okrzyknięty Płytą Roku Gazety Wyborczej 2012. Pozytywne recenzje ukazały w pismach branżowych, zapewniając czołową pozycję w rankingach najważniejszych płyt wydanych w Polsce, w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej, czy indie rockowej.

Rok 2015 za albumy sygnowane „Król”, który przyniósł prestiżowe nagrody Nagrodę artystyczną miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do Paszportów Polityki. W 2016 roku Błażej Król został uhonorowany gorzowską Nagrodą im. Janusza Słowika a rok później również Nagrodą Kulturalną Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego – Motylem. Najnowszy, czwarty solowy album Błażeja Króla – muzyka i autora tekstów, związanego przed laty z zespołem UL/KR, obecnie także projektem Kobieta z Wydm, ukaże się 16 marca 2018, nakładem wydawnictwa ART2 Music. „Przewijanie na podglądzie”, to 9 utworów składających się na półgodzinny wgląd w równie poetycki jak naturalny, emocjonalny acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty.

FFRANCIS / OFF THE GRID
Misia Furtak – wokal, bas, klawisze / Piotr Kaliński – klawisze, gitara / Aleksander Orłowski – perkusja / Michalina Bieńko – klawisze, wokal, klarnet

FFRANCIS to projekt muzyczny dwójki doświadczonych muzyków: Misi Furtak (Misia Ff, Très.B) i Piotra Kalińskiego (Hatti Vatti, Nanook of the North). To jednak, co robią wspólnymi siłami, to już nowa jakość na polskiej scenie muzycznej. Brzmienia retro garściami czerpiące z elektroniki doby lat 80. są bardzo ciekawie zaaranżowane, a syntezatory frapująco przeplatają się tu z prostymi rytmicznymi formami. Duet swoje solowe doświadczenie zgrabnie przekłada nowy projekt, który brzmi zupełnie inaczej niż ich dotychczasowe dokonania – utwory mają piosenkową formę, ale jednocześnie nieszablonowo rozwijają poszczególne tematy. Ciekawi wielowarstwowośc ich brzmienia, ale też radiowy potencjał – zarówno wtedy kiedy Furtak śpiewa po polsku, jak w fantastycznie brzmiącym utworze „Lekarstwo”, jak i wtedy gdy sięga po angielski, także w momentach gdy jej głos zostaje poddany modyfikacji jak w „It Is Not” gdzie przypomina wokalizy The Knife. Na pierwszym klubowym koncercie w Polsce zespół przedstawi materiał z debiutanckiego mocno efemerycznego albumu „Off The Grid”albumu, który ukażę się wiosną za sprawą wytwórni U Know Me Records w rozbudowanym czteroosobowym składzie.

BILETY
13 zł I pula / 23 zł II pula – zniżka* na Kartę Dużej Rodziny
25 zł I pula / 35 zł II pula – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów
30 zł I pula / 40 zł II pula – super zniżka* na Kartę do Kultury
35 zł I pula / 45 zł II pula – bez zniżek
Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji.

Sprzedaż biletów bez zniżek: tickets.klubzak.com.pl

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem).