Harusha, 3city Stompers

data: 24 maja 2018, godz. 19:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

Bilety w klubie przedsprzedaż 20 zł / w dniu koncertu 30 zł

Harusha to szczeciński zespół rokendrolowo punkowy. Grupa powstała pod koniec 2016 roku z inicjatywy wokalisty Harcerza (ex The Analogs) oraz gitarzysty Oziego (Szmaty, Zespół Dodna). Owocem ich spotkania była płyta zatytułowana „Tysiac lat” wydana przez Lou&Rocked Boys wiosną 2017 roku. Album zawiera 15 kawałków, większość z nich można usłyszeć na koncertach grupy. Tak będzie i tym razem. Zespół współtworzą także: na basie Dżejo (WC) oraz Miłek (Kolaboranci) na perkusji.

Zespół w niedługim czasie swojego istnienia ma na koncie występy na takich festiwalach jak Muszla Fest i Czochraj Bobra oraz serię występów klubowych, m. in. z zespołem Włochaty. Tego lata prócz koncertów klubowych, Harushę będzie można usłyszeć i zobaczyć m. in. na festiwalu Rock na bagnie w Goniadzu.

3CITY Stompers,
Jesteśmy z Gdańska, gramy radosną muzykę, będącą połączeniem jamajskich rytmów lat 60. z rockowym brzmieniem trójmiejskiej alternatywy lat 80. i 90., poruszamy się w gatunkach ska, rocksteady, skinhead reggae. Głównym naszym celem jest porwać do zabawy publiczność, niezależnie od wieku czy preferencji muzycznych.

Do tej pory graliśmy już zarówno z tuzami sceny ska w Polsce (m. in. Vespa, Las Melinas, The Bartenders), ze znanymi i lubianymi zespołami z bardziej rockowej strony muzycznej (m. in. Moskwa, El Dupa, Apteka). W grudniu 2016 r. zostaliśmy zaproszeni do udziału w festiwalu Metropolia Jest Okey. W czerwcu 2017 r. zagraliśmy na największym plenerowym niebiletowanym festiwalu w Polsce – Fląder Festiwal. W listopadzie mieliśmy okazję zaprezentować się na Gdańsk Ska Jamboree. Zagramy też na tegorocznej edycji Rock Na Bagnie. W 2018 r. zamierzamy wydać płytę długogrającą.