Thesis, Orbita Wiru, Bregma

data: 20 września 2018, godz. 19:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

wstęp: 20 zł

Thesis (Warszawa – Polska)
Zespół THESIS działa na polskiej scenie od 2007 roku. Wydał do tej pory dwie płyty, trzy EPki, był częścią składanki Piotra Kaczkowskiego Minimax vol. 5 oraz prężnie koncertuje na różnych scenach w Polsce.
Na początku roku ukazał się nowy utwór „23:59” na kompilacji „Untitled”. 7 września 2018 roku ukaże się nowa płyta zespołu „Kres”.

ORBITA WIRU
Warszawski zespół rockowy, wykonujący mocną odmianę tego gatunku z pogranicza alternatywy i metalu. Muzyka zespołu to rockowa eksplozja generowana przez trzyosobowy mechanizm czerpiący z różnych regionów muzyki. Siła gitar, bezkompromisowość prostego rytmu, przenikliwość głosu sprawiają, że nie można przejść obojętnie. Całość stanowi konsekwentnie pulsującą dźwiękową maszynę. Teksty piosenek to ciernie-metafory.
ORBITA WIRU została powołana do życia w 2000 roku, a jej debiut fonograficzny – Wiru Sfera, miał miejsce w 2006 i stanowi podsumowanie pierwszych sześciu lat działania zespołu. W styczniu 2009 ukazał się drugi album zespołu – Relikwiat, na którym ukształtował się aktualny styl zespołu. Rok 2013 przyniósł trzeci oficjalny album zespołu My Maszyny.
Koncertowo zespół zaznaczył swą obecność na większości dużych, krajowych festiwali rockowych (Hunterfest, Węgorzewo, Slot Art, Rockowe Ogródki), szeregiem występów u boku czołówki polskich zespołów rockowych oraz występem na dziedzińcu Zakładu Karnego o zaostrzonym rygorze w Zamościu.
ORBITA WIRU była gościem muzycznych programów telewizyjnych (Kuba Wojewódzki, Rower Błażeja, Wroński Beat, Hołdys Guru Limited, Hit Generator) oraz wielu audycji radiowych.
Patronem płyt ORBITY WIRU jest Antyradio.
Obecnie zespół jest w trakcie nagrywania czwartej płyty, której brzmienie będzie nawiązywało do hipisowsko-punkowej tradycji.

Bregma to rockowo – metalowy zespół, zawierający w swojej muzyce elementy eksperymentalne z zachowaniem melodyjności utworów, założony w 2007 roku w Gdańsku przez gitarzystę Pawła Jelionka, perkusistę Tomasza Kiczorowskiego oraz basistę Mariusza Czułkowskiego. Projekt jest kompilacją muzycznych doświadczeń zebranych na przestrzeni lat przez członków zespołu. Przemyślane żonglowanie czterema instrumentami sprawia, iż proponowany przez BREGMĘ finalny produkt, pozbawiony jest jakichkolwiek kompromisów.

Skład zespołu:
Michał ‘Loczek’ Godlewski – wokal
Paweł ‘Pablo’ Jelionek – gitara
Tomasz ‘Jacobs’ Kiczorowski – perkusja
Adam ‘Dyfer’ Karendys – bas