Welicoruss, Valkenrag, Northern, Windmill

data: 11 listopada 2018, godz. 18:00
miejsce: Paszcza Lwa (o miejscu)
adres: ul. Kwietna, Gdańsk

Weilcoruss – symphonic black metal, RUS
Weilcoruss to zespół grający symfoniczny pagan/black metal. Założony został na Zachodniej Syberii w roku 2005 – obecnie członkowie zespołu przebywają w Pradze. Ich muzyka to połączenie symfonicznych aranżacji z potężnymi riffami gitarowymi i black metalową, progresywną perkusją. Zróżnicowanie wokalu (począwszy od growlu, przez scream, na czystych chórach koncząc) sprawia, że muzyka Weilcoruss jest wyjątkowo różnorodna i wyrazista. Tworząc muzykę, teksty i oprawę koncertów muzycy czerpią pełnymi garściami z tradycji północnoruskiej i skandynawskiej. Członkowie zespołu mają ogromne doświadczenie sceniczne i studyjne, dodatkowo bardzo prężnie koncertują. Dotychczas Weilcoruss zagrał na Hellfest 2017 (France), Wolszeit Festival 2015 (Niemcy), Made of Metal 2014 (Czech), Gothroom Festival 2015 (Słowacja), Exit Festival (Serbia), Metal Heads` Mission 2008 (Ukraina). W tym roku zagra na Ragnarok Festival 2016 w Niemczech.

Valkenrag – Melodic Viking Death Metal
Valkenrag swe początki datuje na rok 2006, kiedy to dwóch zapaleńców z Tomaszowa Mazowieckiego stworzyło projekt muzyczny. W zaciszu domowym powstało pierwsze demko (NORDWIND 2008). Następnie, krótko grający album Valkenrag ( 2012 ). Po kilku latach i zmianach personalnych ostał się tylko Lorghat, który kompletując resztę składu zmienił projekt w normalnie funkcjonujący zespół. Owocem wspólnej pracy był pierwszy długogrający album „Twilight of blond and flesh” (2015) wydany przez Art Of The Night Productions. Album został bardzo dobrze przyjęty zarówno na rodzimej ziemi jak i na obczyźnie. Do połowy roku 2017 zespół zdążył zagrać wiele koncertów klubowych jak i festiwalowych dzieląc scenę wespół z takimi grupami, jak: Unleashed, Rotting Christ, Ensiferum, Taake, , Venom, Negura Bunget. I wiele innych.

Muzyka prezentowana przez Valkenrag to melodic death metal silnie osadzony wśród wikińskich i słowiańskich wierzeń, mitów, sag oraz bohaterskich opowieści. Swego czasu zespół okrzyknięto mianem „polskiego Amon Amarth”, jednakże można znaleźć wśród ich twórczości również elementy black metalu i folku. Obecnie VALKENRAG jest w trakcie rejestrowania ścieżek longplaya, którego premiera przewidywana jest na jesień 2018 roku.

Northern – Pagan Death Metal, Gdańsk
Trójmiejski zespół łączący death metalowy łomot z melodyjnymi partiami gitarowymi i śpiewem. Muzyka inspirowana nordyckimi i słowiańskimi wierzeniami, historią oraz obowiązkowym dla gatunku plugastwem wszelkiej maści. Zespół ma na koncie debiutanckie EP „Prophecy of War”.

Windmill – Folk metal, Gdansk
Windmill – czyli młyn. Młody folk metalowy zespół z Gdańska, założony zimą 2016. Nasza muzyka prezentuje różne aspekty kultury folkowej, zarówno wesołe jak i mroczne, płynnie łącząc melodie grane na flecie i bouzouki z ciężkimi riffami i ognistymi solówkami, wszystko dopełnia charyzmatyczny podwójny wokal. Póki co zagraliśmy kilkanaście koncertów w całym kraju u boku największych sław Polskiej sceny Folk Metalu, a niedługo rozpoczniemy pracę nad naszym debiutowym krążkiem.