dEUS

data: 2 maja 2019, godz. 19:00
miejsce: B90 (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

BILETY w cenie 99 PLN w sprzedaży od piątku 16.11.2018 (godz. 10:00)

GoOut.pl : https://goout.net/pl/bilety/deus-the-ideal-crash-tour/mxod/
ebilet.pl: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/deus/

Belgijski zespół dEUS to jeden z najciekawszych europejskich projektów reprezentujących szeroko pojętą scenę alternatywnego rocka. Mimo tego, że nagrywają i występują wspólnie już od 28 lat, ich płomień nadal nie gaśnie!

Z okazji 20 rocznicy wydania albumu The Ideal Crash (Island Records), zespół przygotował dla swoich fanów osobliwy prezent — wiosenną trasę koncertową po największych miastach Europy, by zaprezentować repertuar pochodzący z historycznego albumu. Co więcej, do dystrybucji trafią zremasterowane reedycje w formie CD i kolekcjonerskich vinyl box setów.

Jak przyznają sami muzycy, zapowiedziana na wiosnę 2019 trasa koncertowa, nie będzie jedynie nostalgicznym powrotem do brzmień z lat 90, ale również przedsmakiem kolejnego, ósmego albumu. Co interesujące, na nowym albumie, fani usłyszą nowego gitarzystę — Bruno de Groote’a.

Jak podkreśla Tom Barman — lider dEUS – „nadszedł właśnie idealny moment, aby ponownie odpalić silniki i ze świeżą energią powrócić na muzyczne tory” – celebrując tym samym przełomowe dla zespołu wydawnictwo. Bez wątpienia, album The Ideal Crash, w dalszym ciągu zachwyca swoją świeżością i energią, i do dzisiaj wywiera znaczący wpływ na brzmienie grupy dEUS.

Najbliższa okazja do wspólnej celebracji, już podczas koncertu w gdańskim B90.