ODWOŁANY Cela nr 3, Łajt Skunks

data: 2 lutego 2019, godz. 20:00
miejsce: Przystanek Pubstock (o miejscu)
adres: ul. Słowackiego 37, Gdańsk

PRZYSTANEK PUBSTOCK ZAKOŃCZYŁ DZIAŁALNOŚĆ

CELA NR 3

Od 1984 roku jakoś tak się „kręcimy” po różnych zespołach: najpierw Kaplica, Izba Wytrzeźwień, Sherman, Zanik Pamięci,
no i w końcu Cela nr 3. Próby, koncerty w okolicach Grudziądza
i wreszcie w 1987 roku po uprzednim wysłaniu kasety
z nagraniami, zakwalifikowano nas na Festiwal Muzyków Rockowych „Jarocin’87”. Co prawda na małą scenę, ale kto wtedy na to patrzył? Liczyło się, ze to był JAROCIN!!!
Po Jarocinie częściej zaczęły napływać propozycje koncertów.
No, i zaczęło się jeżdżenie po Polsce. Graliśmy wszędzie tam, gdzie nas zapraszano. Do roku 1989 kilka razy zmieniał się skład,
a w 1990 roku „z przyczyn obiektywnych” nasze drogi się rozeszły. Po pięcioletniej przerwie przypadek zrządził, że się spotkaliśmy. W czasie rozmowy, przy piwku padła propozycja żeby spróbować znowu wspólnego grania. Od słowa do czynu krótka była droga i po kilku dniach zaczęliśmy pierwsze próby. Potem juz poszło z górki (aczkolwiek z górki tak naprawdę nie mieliśmy nigdy, ale to już inna historia)- próby, koncerty – m.in. Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych. Graliśmy na jednej scenie m.in. z Guitar Gangsters, G.B.H., Angelic Upstarts, Vibrators, UK Subs oraz z wieloma bardzo dobrymi kapelami z „naszego” podwórka. Do tej pory wydaliśmy trzy kasety- „LUSTRO”, „KWIATY”, oraz „LIVE” i trzy CD :
– „JEDYNKA”, „DEDYKACJA DLA KURDUPLA” ( z archiwalnymi utworami, które śpiewał nasz zmarły wokalista Kurdupel ) i – jak na razie ostatnia płyta- „MIASTO”. W tej chwili jesteśmy w trakcie „robienia” nowych kawałków, które – mamy nadzieję – uda nam się nagrać, no i następnie wydać.
Od kilku lat gramy w niezmienionym składzie:
Wiesław „Gruby” Panter – głos, bas
Krzysztof „Dee Dee” Panter – gitara. Głos
Jarosław „Kolczyk” Bielski – bębny

W tym składzie, w toruńskim Studio „Eden” nagraliśmy 19 utworów, z których 17 znalazło się na naszej ostatniej (jak do tej pory) płycie „KONIEC PUNK ROCKA (?)”. Materiał nagrywaliśmy dość długo, bo od marca 2013 roku, do lutego 2014. Premiera płyty miała miejsce w sierpniu 2014 roku na Festiwalu w Jarocinie, na którym również zagraliśmy.
Wcześniej, bo w lipcu tego roku zagraliśmy na festiwalu „ROCK NA BAGNIE”. Na tym samym festiwalu zagraliśmy również w roku 2015. Wcześniej, bo w styczniu tego roku Gruby, grający do tej pory na basie, „przeszedł” na drugą gitarę, a na basie zaczął grać Anda.
W międzyczasie nagraliśmy (jeszcze w trzyosobowym składBilety zie) swoją wersję utworu „Ramona” zespołu The Ramones, który ukazał się na składance „Poland for Ramones.
Potem (już z Andą na basie) jeszcze jeden kawałek „What’s Your Game”, który znalazł się na płycie „RAMONESMANIACS POLAND” (2017).
W styczniu 2017 roku Kolczyk podjął decyzję o odejściu z zespołu, a w sierpniu, po zagraniu „zaklepanych” już koncertów, jego miejsce za bębnami zajął Rafał.
Jeszcze z Kolczykiem nagraliśmy w UnisonoStudio w Grudziądzu jeden nowy kawałek, do którego nakręciliśmy wideoklip. Utwór nasi tytuł „Kiedyś”, a premiera teledysku planowana jest na wrzesień 2017 roku.

SUPPORT

Łaj Skunks – ich historia zaczęła się około roku 2014 kiedy to jako piątka kumpli zainspirowani dokonaniami takich grup jak KSU, The Analogs, Bad Religion czy Motörhead postanowili sami coś zmontować i w taki sposób narodziły się skunksy, które przetrwały mimo kilkukrotnych zmian w składzie. Muza, którą tworzą to typowy, energiczny punk rock, z naciskiem na energiczny, będąca też domieszką wpływów innych gatunków muzycznych takich jak metal czy klasyczny rock.
Przez kilka lat zagrali sporo koncertów, z których kilka m.in. przed Końcem Świata, Zenkiem oraz Skowytem. Poza tym, brali również udział w konkursach zespołów takich jak np. Emergenza oraz grali na lokalnie organizowanych festiwalach.

Bilety :
przedsprzedaż/rezerwacje : 25 zł – wystarczy na naszego maila (ppubstock@gmail.com) wysłać ilość biletów którą chcecie zarezerwować wraz z imieniem i nazwiskiem osoby (osób) która je odbierze u nas w klubie od 10.01.2019r.
w dniu koncertu : 30 zł