Czechoslovakia, Mnoda, Gars

data: 17 maja 2019, godz. 20:00
miejsce: Desdemona (o miejscu)
adres: ul. Abrahama 37, Gdynia

wstęp: 15 zł

MNODA (no wave / trans / post-punk Poznań)
Gdyby żyli 40 lat temu w Nowym Yorku, być może byliby gwiazdą no wave. Urodzili się jednak za późno i w dodatku w Polsce. Materiał z winyla (DIY Koło & Extinction Rec.) „Za późno” to 11 gitarowych piosenek, gdzie słychać noisowe zgrzyty, punkową zadziorność, transowe melodie i dystans. Dla fanów: Mordy, Wieże Fabryk, The Ex, Joy Division (hehe).

CZECHOSLOVAKIA (indie / grunge / trans 3M)
To już ich trzecie wcielenie. Najpierw grali sentymentalno-minimalistyczne piosenki o wakacjach z automatem perkusyjnym. Potem transy przywołujące na myśl Ewkę Braun a teraz jadą sprzęgającym się niezalowym 90s, więc jeśli mówią Ci coś nazwy Built to spill, Weed czy Pavement to już wiesz, co robisz tego dnia. W składzie typy z Gars, Aporii oraz nieodżałowanego Kevina Arnolda! Łącznie mają prawie 100 lat.

Oby dwa zespoły będą miały premiery swoich nowych płyt!

Gość specjalny:

GARS (noise / post hc 3M)
Wyciągnięci z niebytu na 1 koncert! Po 12 latach wycierania sobą przeróżnych spelun od zapyziałych bram do synagog, po chwilowej hibernacji wracają do chaosu. Mają przed tym gigiem 3 próby, więc to co zagrają, na pewno będzie spontaniczne, pokraczne i bardziej nawiąże do tego, co robili jeszcze jako The Gars czy Andrew Grubba. Zostali w trójkę – bracia Rusakow i Adaho. Wystarczy, żeby zrobić rozpiździel i pozostawić po sobie niesmak.