Fisz Emade Tworzywo

data: 8 czerwca 2019, godz. 20:00
miejsce: Opera Leśna (o miejscu)
adres: ul. Stanisława Moniuszki 12, Sopot

Po sukcesach ostatnich albumów „Numer 1”, „Drony i Mamut” – FISZ EMADE TWORZYWO – jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym – powraca z nowym albumem „Radar”.

Tym razem bracia Waglewscy sięgają do muzycznego tygla lat 80., inspirując się muzyką disco, ale też rockiem, zarówno klasyczną Americaną jak i krautrockiem. Z inspiracji wydobywają własne, niepowtarzalne charakterystyczne brzmienie. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie lat 80. bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków z zespołu TWORZYWO oczarowują swoim niezwykłym retro klimatem.

Ta autorska interpretacja muzyki lat 80. zabiera nas w piękną sentymentalną podróż – to „muzyka drogi“. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów. Nastawienia swojego własnego „radaru”. Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach.

Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek „Fisz” Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr „Emade” Waglewski.

Wydarzenie jest realizowane ze środków finansowych Miasta Sopotu.

Bilety w cenie 50 zł, 60 zł, 70 zł, 80 zł do nabycia:
– w Punkcie Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu 2, codziennie w godzinach 12:00-18:00
– w Kasie Opery Leśnej, Moniuszki 12, Sopot, codziennie w godzinach 10:00-18:00