Imperial Age, Medebor, Windmill

data: 24 marca 2019, godz. 20:00
miejsce: Bunkier (o miejscu)
adres: ul. Olejarna 3, Gdańsk

Imperial Age (RU) – Symphonic Metal
Zespół założony w 2012 roku w Rosji przez Alexandra Osipowa i Jane Odintsową szybko urósł do rangi giganta rosyjskiej sceny metalowej i drugiego po Arkonie najbardziej znanego zespołu z tego kraju. Imperial Age z każdym wydawnictwem przebija granice widowiskowości i mocy jaką może zapewnić symfoniczny metal, ich obecna trasa promuje najnowszy album „The Legacy of Atlantis”

Medebor – Gothic/Doom Metal
Medebor to doom/death metalowy zespół powstały w 1997 roku w Gdańsku, który gra ciężką, ale zarazem melodyjną muzykę inspirowaną zespołami takimi jak Paradise Lost, Tiamat, Moonspell. Od początku swojego istnienia zespół hołduje „starej szkole” doom metalu nie zamykając się na wpływy innych gatunków związanych nie tylko z muzyką metalową.

Windmill – Progressive Folk Metal
Windmill – czyli młyn. Młody zespół założony w Gdańsku zimą 2016. Nasza muzyka prezentuje aspekty kultury folkowej, zarówno wesołe jak i mroczne, łącząc melodie grane na flecie i bouzouki z ciężkimi riffami i ognistymi solówkami, a wszystko dopełnia charyzmatyczny podwójny wokal. Jak dotąd zagraliśmy kilkanaście koncertów po całej Polsce u boku największych sław Polskiego Folk Metalu, a w styczniu rozpoczynamy prace nad naszym debiutowym krążkiem.