Lamia Reno, Ravna

data: 23 sierpnia 2019, godz. 19:30
miejsce: Pub Torpeda (o miejscu)
adres: ul. Nałkowskiej 3, Gdańsk

wstęp: 10 zł

LAMIA RENO
Kapela z Gdańska. Nazwa grupy jest oczywiście swoistym hołdem złożonym filmowi „Seksmisja” i jednej z jego głównych bohaterek.

Zespół powstał na przełomie 2010/2011 roku, w roku 2014 wydali debiutancką płytę pod tytułem „ Lamia Reno ” na której znalazło się dwanaście energetycznych rock’n’rollowych utworów orbitujących od rocka do punk rocka, pomiędzy 2014 a 2015 rokiem zespół zagrał kilka koncertów a kilka utworów z debiutanckiej płyty dzięki dużej dawce energii, ciekawym aranżom i interesującym tekstom jak tytułowa „ Lamia Reno ”, „ Dzieciaku ” , „Tereska” czy ich adaptacja szantowych klasyków „ Bitwa ” i „24 Luty” stało się bardzo popularnych wśród słuchaczy i często granych przez nich na bis.

W grudniu 2015 wydali singiel „ Idą Święta ” który był zwiastunem delikatnych zmian w stylistyce muzycznej, kierując w stronę mocnego rocka. Równocześnie z wydaniem singla w zespole doszło do przetasowania składu, odszedł perkusista i drugi gitarzysta a ich miejsce zastąpili nowi muzycy nadając grupie nowy, świeży charakter.

W obecnym składzie zagrali już szereg koncertów i stworzyli trzy nowe utwory pod kątem drugiego krążka. Tegoroczny uczestnik międzynarodowego konkursu muzycznego EMERGENZA, gdzie w finale regionalnym zajęli trzecie miejsce wzbudzając swoimi występami dużo entuzjazmu wśród publiczności jak i Jury.