Lonker See, Sea Saw

data: 18 września 2019, godz. 20:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

wstęp: 30 zł

LONKER SEE
Lonker See to trójmiejski kwartet, który po raz pierwszy spotkał się w studiu nagrań w 2016 roku. Efektem tego spotkania jest pierwszy album zespołu pod tytułem „Split Image” wydany przez MITW. Już na pierwszej płycie można zauważyć to co dla Lonker See jest najważniejsze – brzmienie i własny styl gry, który powstaje na styku czterech osobowości muzycznych wchodzących w skład LS. Joanna Kucharska (Bass, wokal), Bartosz Boro Borowski (Gitary) Michał Gos (Perkusja) i Tomasz Gadecki (Saksofony) tworzą wspólnie muzykę przestrzenną, która swoim klimatem intryguje, hipnotyzuje i wciąga słuchacza w szerokie spektrum gatunków muzycznych. Słychać tu space rock, psychodelę, jazz, free jazz czy ambient. Długie formy pełne elementów improwizowanych przeplatają się tu z bardzo konkretnymi melodiami i zdecydowanymi groowami, a napięcie jest budowane przez umiejętne operowanie dynamiką i emocjami. W 2018 roku ukazała się nakładem Instant Classic bardzo dobrze przyjęta w kraju i na świecie płyta „ One Eye Sees Red”, która zapoczątkowała zainteresowanie zespołem poza granicami kraju. LS grało bardzo dobrze przyjmowane koncerty w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Belgii, Portugalii, Włoszech, Serbii, Węgrzech, Szwecji, Danii, Norwegii i Holandii, zarówno na festiwalowych jak i na lokalnych scenach.

SEA SAW
Sea Saw to grupa wsparcia, która przekuwa niechciane emocje w soft-noisowe kompozycje. W ich muzyce nieokrzesana, momentami afrobeatowa gitara – zlewa się z psychotycznymi brzmieniami
syntezatorów, podbijanymi przez krautrockową sekcję rytmiczną. Całość dopełniają łagodne, harmonizujące wokale, które pozwoliły im stać się pierwszymi postshoegaze’owcami.