Mill Grove, Blue Willmingtons, Search

data: 28 lipca 2019, godz. 18:00
miejsce: Paszcza Lwa (o miejscu)
adres: ul. Kwietna, Gdańsk

wstęp wolny

Zapraszamy Was do posłuchania mocnego uderzenia rocka i spokojnej melodyki bluesa. Przed Wami wystąpią 3 zespoły: Mill Grove, Blue Willmingtons, Search.

Mill Grove to gdański zespół grający szeroko pojęty rock alternatywny. W brzmieniu zespołu nie da się ukryć silnych inspiracji latami 90. Każdy z muzyków wniósł ze sobą całkiem inny bagaż muzycznych doświadczeń, co stworzyło bardzo unikalne połączenie – kalifornijskie, ciężkie brzmienie gitary, łączące mocny rytm i liryczne melodie, ambitny bas oscylujący od indie aż po stoner rock, wyraźna i solidna perkusja czerpiąca z blues rocka oraz wokal dający upust fascynacji starym rockiem i grunge.

Choć Blue Willmingtonss nie unika ciężkiego brzmienia, to prawdziwą ich inspiracją jest rodzimy blues – jego korzeniom muzycy zawdzięczają bowiem najwięcej. Nie bez wpływu na ich twórczość pozostaje również – dająca się wyraźnie czuć w kompozycjach – muzyka country, co wynika bezpośrednio z fascynacji lidera grupy amerykańską popkulturą. Każdy z autorskich tekstów to odrębna historia, która, dzięki działającej na wyobraźnię muzyce, porywa odbiorcę w coraz to nowe miejsce, inny świat.

SEARCH szuka i wynajduje najlepsze połączenia dźwięków ze stylów gatunku rocka. W naszej muzyce usłyszycie stoner rockowe ciężkie gitarowe riffy i melodyjne wstawki. Wasze uszy rozpoznają surowe nuty garage rocka połączone z szorstkim, melodyjnym wokalem. Kompozycje blues rockowe ukołyszą Was po sporej dawce mocy, zaserwowanej wcześniej przez wyszukane brzmienia efektów gitarowych.