ODWOŁANY Molly Malone's, 3city Stompers

data: 15 marca 2019, godz. 20:00
miejsce: Przystanek Pubstock (o miejscu)
adres: ul. Słowackiego 37, Gdańsk

PRZYSTANEK PUBSTOCK ZAKOŃCZYŁ DZIAŁALNOŚĆ

Niedługo najbardziej zielone święto świata! Jeśli zamierzacie bawić się w dzień świętego Patryka, koniecznie musicie odwiedzić nasz klub!
Wieczór zaczniemy od koncertu świetnego zespołu Molly Malone’s (+ support) :
Molly Malone’s to folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach doskonale łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Idea zespołu narodziła się w głowach Jarka „Kwiatka” Kwiatkowskiego oraz Bartka „Konia” Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory.
Podstawowy skład zespołu punk rockowego uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej, co tworzy doskonałą muzyczną mieszankę. Teksty w języku polskim pisane przez przyjaciół zespołu są charakterystycznym elementem w Molly Malone’s, który jest dodatkowym walorem w kontakcie z publicznością. Zespół w swojej twórczości akcentuje przywiązanie do Mazur i stara się godnie reprezentować swoją małą ojczyznę.
Zespół zaczął koncertować od stycznia 2010 roku i od początku doskonale sprawdzał się na koncertach w pubach i tawernach jak i na scenach plenerowych festiwali m.in Pol’and’Rock Festival w 2016 roku. Zwycięstwo w Konkursie Trzy Tawerny 2010 podczas IV Edycji Festiwalu Latający Holender Ursus 2010, a także nagroda publiczności na 7 Festiwalu Rock Szanty w Serwach w sierpniu 2010 roku czy II Edycji Festiwalu Muzyczne Perły 2010 w Tawernie Korsarz są potwierdzeniem tych słów. Pozytywne przyjęcie Molly Malone’s w środowisku folku morskiego jako mazurskiego zespołu grającego „punk rockowe szanty” wynikało nie tylko z braku sceny celtic punkowej w Polsce ale także z doskonałej zabawy jaką zespół serwował na każdym koncercie.
Molly Malone’s okazali się być jedynym zespołem w Polsce grającym na profesjonalnym poziomie ten tak popularny na świecie gatunek muzyczny. Naturalnym więc było, że pomimo krótkiego stażu scenicznego supportowali na koncertach w Polsce takie gwiazdy gatunku jak kanadyjskie The Dreadnoughts czy The Real McKenzies oraz Street Dogs z USA .

SUPPORT :
https://www.facebook.com/3citystompers/

Zespół pochodzi z Gdańska, grają radosną muzykę, będącą połączeniem jamajskich rytmów lat 60. z rockowym brzmieniem trójmiejskiej alternatywy lat 80. i 90., poruszamy się w gatunkach ska, rocksteady, skinhead reggae. Głównym ich celem jest porwać do zabawy publiczność, niezależnie od wieku czy preferencji muzycznych.

Do tej pory grali już zarówno z tuzami sceny ska w Polsce (m. in. Vespa, Las Melinas, The Bartenders), ze znanymi i lubianymi zespołami z bardziej rockowej strony muzycznej (m. in. Moskwa, El Dupa, Apteka). W grudniu 2016 r. zostali zaproszeni do udziału w festiwalu Metropolia Jest Okey. W czerwcu 2017 r. zagrali na największym plenerowym niebiletowanym festiwalu w Polsce – Fląder Festiwal. W listopadzie mieli okazję zaprezentować się na Gdańsk Ska Jamboree. Zagrali też na festiwalu Rock Na Bagnie.

…a po koncercie aż do rana będziemy się wspólnie bawić w rytmach irlandzkiej muzyki jak i przygotujemy kilka zabaw z nagrodami oraz parę niespodzianek specjalnie dla Was.
Mile widziane zielone wdzianka lub przebrania związane z wydarzeniem