Percival

data: 15 marca 2019, godz. 20:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

bilety: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu
https://bilety.fm/pl/muzyka/3267-gdynia-percival-slavny-tur.html
https://www.ticketmaster.pl/event/percival-bilety/10441

Zespół podczas trasy Slavny Tur III, będzie promował najnowszą płytę SLAVA III. Dla fanów Wiedźmina zespół przygotował specjalny set, gdzie zagra muzykę która została wykorzystana w grze Wiedźmin 3 Dziki Gon.

Ten projekt powstał w wyniku fascynacji historią i kulturą dawnych Słowian. Percival znany jest jako współtwórca muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, muzyki, która zdobyła światowy rozgłos, wiele nagród i wyróżnień. Zespół ponadto współtworzył muzykę do „Równonocy” – projektu, który połączył słowiańskie dźwięki z hip hopem i który zdobył Diamentową Płytę. Percival ma na swoim koncie pięć albumów studyjnych, w tym cykl „Slava” zawierający pieśni wszystkich grup Słowian, a oprócz tego kilka dodatkowych wydawnictw, jak choćby muzykę do audiobooków („Vikingaasaga” oraz „Borek i bogowie Słowian”).

Zespół odwiedził ze swoimi koncertami całą Europę i nie tylko, pojawiał się w miejscach tak odległych i egzotycznych jak Wyspa Man czy Kanada. Ich muzyka pojawiła się w wielu produkcjach dokumentalnych związanych z historią i z czasami dawnych Słowian i Wikingów. Jako propagatorzy i miłośnicy Słowiaństwa znani są i rozpoznawalni niemal na całym świecie.