Spitfish, Cotard

data: 21 lutego 2019, godz. 19:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

Spitfish
„Na albumie mamy siedem kompozycji (…) Przebija z nich mistycyzm i tajemnicza aura przynosząca na myśl ciasne, obleśne uliczki XIX-wiecznego Londynu.
„Mroczna atmosfera i klimat vintage płyty, a także intrygujące, a zarazem niepokojące pierwiastki zawarte w dźwiękach spowodowały, że wciągnąłem się w ‚Penny Dreadful’ i nie zakończyłem poznawania tego albumu po jednym, dwóch, a nawet trzech odsłuchach. (…) To przebojowy, bujający rock’n’roll okraszony lekko punkowym sosem.”
– Gloria Metalus Magazine
„(…) Czystej postaci rock’n’roll – szlachetny, wysokiej próby, do którego nie trzeba przekonywać i nad którym nie trzeba główkować, bo rozumie się go nie umysłem, a sercem. (…) Spitfish dobrze trzymają muzykę rockową w ryzach i ramach ambitnego pomysłu. Pięknie balansują między ekspresją siły i emocji.”
– DNG – Dlaczego Nie Gra

Cotard (materiały zespołu)
Cotard to gdyński zespół wykonujący depressive rock z elementami art rocka i muzyki filmowej. Powstał z inicjatywy wokalistki i kompozytorki, Jess, w 2016 roku. Pierwsze „testowe” single – Anastasis i Apathy gościły w kilku rozgłośniach radiowych (m.in. Radio Gdańsk, Radio Wrocław Kultura, Radio Olsztyn). Twórczość Cotard nawiązuje do takich tematów jak idea generacji SLC6A15, dehumanizacja, alienacja i odrealnienie. Wszystko podane z cynicznym uśmiechem i dystansem. Obecnie skład pracuje nad debiutanckim albumem z którego pochodzi utwór „Atrocity” dostępny w wersji live session na kanale Youtube zespołu.