The Howling Eye, The Vaticans

data: 16 czerwca 2019, godz. 19:00
miejsce: Pub Torpeda (o miejscu)
adres: ul. Nałkowskiej 3, Gdańsk

wstęp: 10 zł

The Howling Eye to psychodeliczno-rockowa grupa łącząca pustynną energię z funkowymi rytmami i kosmicznymi improwizacjami. Zainspirowany przez ciężkie riffy Sleep, wokale All Them Witches i przeszywające brzmienie gitary Jimiego Hendrixa zespół eksperymentuje ze psychodelicznym rockiem, łącząc w nim elementy p-funku i rocka progresywnego.

Formacja powstała w 2016, kiedy to trójka przyjaciół, Hubert “Cebula” Lewandowski (perkusja, wokal), Miłosz Wojciechowski (bas) i Jan Chojnowski (gitara) postanowiła powołać do życia lokalną scenę stoner rockową. Po wydaniu pierwszej EPki zatytułowanej “Dying Sun” zespół poszybował w stronę żywszego i bardziej psychodelicznego brzmienia. Zmiana ta prędko zaowocowała kolejnym wydawnictwem, albumem “Sonorous”, oraz poszerzeniem składu o nowego członka, Jonathana Garcia Valero (wokal, perkusjonalia, gwizdanie).

Po dwóch latach The Howling Eye ma na swoim koncie liczne koncerty, między innymi z legendą space rocka Yuri Gagarin, klasykiem polskiego heavy metalu Proletaryatem oraz berlińskim psychodelicznym triem WEDGE. Obecnie zespół jest w trakcie trasy koncertowej, występując w Polsce po raz ostatni przed przeprowadzką do Wielkiej Brytanii w celu poszerzania horyzontów muzycznych oraz rozwijania swojej muzycznej kariery.

THE VATICANS
Undergroundowe trio z Gdańska. Czerpią inspiracje z takich mistrzów gatunku jak Kyuss, Sleep oraz Pink Floyd. Grają stoner, psychodele i hardrock. W 2018 roku niskonakładowo wydali kasetę z improwizacjami pt. „Stoner Session” oraz budżetowe EP „Dog Who Was Staring At The Sky”. W marcu tego roku zespół miał okazję zagrać z Stoned Jesus na deskach gdyńskiego klubu Ucho. Obecnie pracują nad materiałem do debiutanckiego albumu.