Absyntia powraca w nowym składzie

Grupa Absyntia jesienią ma powrócić do czynnego koncertowania oraz zapowiada prace nad nowym krążkiem. Ze starego składu pozostał tylko lider zespołu, Piotr „Truehell” Truchel (wokal, gitara). Dołączyli do niego byli członkowie Option HoaxSzymon „Browar” Browarczyk (gitara basowa) oraz Rafał „Koza” Kozera (perkusja).

Pierwszy koncert Absyntii w zmienionym składzie odbędzie się 26 października w sopockim pubie KissAss.

Przypomnijmy, że zespół w obecnej formie przestał istnieć w kwietniu tego roku kiedy kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem odwołano Tribute to The Doors w gdyńskim Uchu, którego głównym wykonawcą była Absyntia. Dzień później perkusista Tadeusz Dobrzyński wydał następujące oświadczenie w imieniu reszty grupy:

„Wczorajszy koncert nie odbył się ponieważ lider zespołu Absyntia, Piotr Truchel z powodu upojenia alkoholowego nie był w stanie odbyć prób przedkoncertowych. Skutkuje to opuszczeniem zespołu Absyntia przez wszystkich jego członków z wyjątkiem samego Piotra Truchla. Muzycy opuścili zespół po wspólnej konsultacji i na własne życzenie. Tym samym zespół Absyntia w dotychczasowym składzie przestał istnieć.”

Absyntia powstała w Trójmieście w 2008 roku. W marcu 2009 zespół wydaje na świat płytę Promo “Nocne historie” na której znajduje się 8 autorskich utworów. W 2011 roku światło dzienne ujrzało drugie wydawnictwo, płyta „Korytarze EP”. Utwory z obu krążków można było usłyszeć między innymi w takich rozgłośniach radiowych jak Trójka, Radio Euro, Radio Gdańsk, ProRadio, Megastacja oraz innych. Ważnym momentem w historii zespołu było nakręcenie 2 teledysków do utworów „Lonely Streets of Illusions” oraz „Szaman” ( reż. Janusz „Jones” Bocian).

Muzyka Absyntii to połączenie ognia, hipnotycznej atmosfery, oraz przenikających melodii czego najlepszym dowodem są pełne energii i pasji scenicznej występy na żywo. Styl muzyczny zespołu oscyluje pomiędzy psychodelicznymi brzmieniami gitarowymi, rock’n’rollową energią oraz akustyczną przestrzenią.

fot. Iwona Wojdowska