eM prosi fanów o wsparcie płyty koncertowej

Grupa eM prosi fanów o finansowe wsparcie wydania płyty koncertowej, którą zmiksował Richard Dodd – realizator i producent znany ze współpracy m.in. z Clannad, Green Day, Red Hot Chili Peppers czy Kings of Leon. Materiał na płytę powstał podczas jubileuszowego koncertu w Radiu Gdańsk z okazji 20 lat od założenia zespołu i 10 lat od ogólnopolskiego debiutu.

Do zebrania zostało jeszcze 900 zł. Wesprzeć zespół można na stronie www.polakpotrafi.pl. Jak przekonuje zespół eM:

Nie stoi za nami wielka wytwórnia, ani pieniądze. Jedynie pasja do muzyki. Wysłaliśmy nasz materiał koncertowy do realizatora i producenta, który ma na swoim koncie 5 nagród Grammy i ten zgodził się go nam zmiksować. Zebraliśmy na ten cel większość funduszy. Teraz potrzebujemy Twojego wsparcia, by wydać ten materiał na płycie „eM LIVE”. Prosimy o pomoc.

Tak brzmi jeden z kawałków eM zmiksowany przez Richarda Dodd’a:

Grupa eM zaistniała na ogólnopolskim rynku muzycznym za sprawą zwycięstwa w 2003 roku w konkursie rockowym organizowanym przez radiową „Trójkę”. W konkursie brało udział 1000 nagrań.

Zwycięska piosenka „Tramwaje jak komety” (… tu wszystko się kończy i zaczyna – Gdańsk, Sopot, Gdynia…), stała się nieoficjalnym hymnem Trójmiasta nuconym przez miliony słuchaczy w Polsce.

Od tamtego czasu eM wydało trzy albumy studyjne: „Kilka wyjść” [2004], „Taniec skośnookich delfinów” [2006], „Emocje” [2010] oraz kilkanaście singli i kompilacji.


em