Coco Bongo, DOFX

data: 18 września 2021, godz. 19:00
miejsce: Pub Torpeda (o miejscu)
adres: ul. Nałkowskiej 3, Gdańsk

Cóż… gramy, a przynajmniej spróbujemy o ile Pan Rząd pozwoli. Co będzie? Będziemy my ze starymi kawałkami w zupełnie nowej odsłonie i zagramy parę nowości z nadchodzącej płyty. W Torpedzie imprezujemy w składzie:
Buszu – gitara taneczna, łabędzi śpiew
Muha – gitara falliczna
Pszemo – łojenie w gary
Muody – basleta, zajęczy skowyt
Ty – wykłócanie się z barmanem, banan na mordzie, wspólne odśpiewanie hymnu Burkina Faso

Ale jak wiadomo gramy słabo, mamy nieśmieszne żarty i tylko Muody jest całkiem słodki, ale to jak śpi i zakryje się cały kołderką więc…. Imprezę zaczną nasze ziomki ze Szczecinka!

DOFX to polski crossoverowy zespół muzyczny, założony przez byłych członków formacji Tequila Twist w 2020 roku, w Szczecinku. Muzykę DOFX można określić jako mieszankę wielu gatunków, a w szczególności: hardcore, punk, funk czy hard rock. W swoich tekstach muzycy poruszają kwestie społeczne oraz relacje interpersonalne tj. narkotyki, przemoc, ubóstwo i wiele innych.

Jeszcze pod poprzednią nazwą formacja wydała trzy single, które przy pomocy publicysty Macieja Frączyka znanego szerzej jako „Niekryty Krytyk” zyskały na popularności w kraju. Zespół zagrał również szereg koncertów, dzieląc scenę z takimi wykonawcami jak: Coma, Daria Zawiałów, Kwartet ProForma czy Ga-Ga/Zielone-Żabki. 22 grudnia 2020 roku zespół wydał swój pierwszy debiutancki album pt. „DOFX.EP”, który ukazał się za pośrednictwem wytwórni Soliton Polska.

DOFX tworzą:
Grzegorz Moroz – gitara, wokal;
Patryk Żak – gitara, chórki;
Kamil Jurczak – bas, wokal;
Karol Jelonkiewicz – perkusja;