Happysad, Dorośli

data: 24 października 2021, godz. 19:00
miejsce: Parlament (o miejscu)
adres: ul. Św. Ducha 2, Gdańsk

bilety: 69 zł – I pula, 79 zł – II pula

Rok 2021 to w obozie zespołu Happysad seria wyjątkowych wydarzeń związanych z obchodami dwudziestolecia jego działalności. Pod koniec sierpnia ukaże się jubileuszowe dwupłytowe wydawnictwo Odrzutowce i kowery, w październiku książkę Żanety Gotowalskiej Zanim Pójdę. Długa droga zespołu Happysad wyda Agora SA, a w tym samym czasie zespół wyruszy w trasę promująca płytę, świętując podczas koncertów dwie dekady obecności na polskiej scenie muzycznej. Czego spodziewać się po tych koncertach?
„Na pewno z radością sięgniemy po materiał z płyty jubileuszowej, czyli pojawią się odrzutowce – utwory nigdzie niepublikowane, nieznane, nigdy szerzej nieprezentowane, napisane z myślą o poprzednich płytach oraz kowery – czyli nasze nowe, uaktualnione wersje starych, znanych songów.” – mówi gitarzysta zespołu Łukasz Cegliński. „- Nie wyobrażamy sobie także, aby na tej trasie zabrakło materiału przekrojowego i jakichś rarytasów” – dodaje.

Po pandemicznej przerwie, w której nie próżnował i zespół (nagrywając płytę) i jego wokalista (w lipcu ukazała się solowa płyta Kuby Kawalca pt: Ślepota) Happysad wygłodniały koncertowych emocji zaprasza na wspólne świętowanie dwudziestolecia.

DOROŚLI
Grupa powstała w 2019 roku z inicjatywy Igora Spolskiego (Płyny), Karola Strzemiecznego (Paula i Karol), Izabeli Lamik (wiolonczela, bas, głos, klawisze) oraz Krzysztofa Miki (instr
perkusyjne). Dorośli to semi-akustyczny, piosenkowy projekt wpisujący się w nurt songwriting, alternative rock, slow-life, alt-country, new folk. Dorośli to także blisko zaprzyjaźniona społeczność muzyków, którzy dzielą wspólne spojrzenie na świat. Ten lepszy, z drzewami, naturą, przyjaznymi miastami i ludźmi, którzy się wspierają. Dorośli nagrywają dla Was muzykę na żywo, z dala od zgiełku metropolii, w opuszczonych, na wpół zesquotowanych przestrzeniach.Próbują Wam coś powiedzieć. Coś ważnego. Jeśli chcecie usłyszeć, o czym jest to “coś”; bądźcie na koncertach. i zabierzcie najbliższych. Koniecznie. 1 października 2021 roku, nakładem wydawnictwa Luna Music ukaże się debiutancki album zespołu “Dorośli”, nagrany na żywo w starej opuszczonej chacie w Beskidzie Niskim.