Homen, Hariken, Plan Minimum

data: 21 czerwca 2024, godz. 19:00
miejsce: Pub Torpeda (o miejscu)
adres: ul. Nałkowskiej 3, Gdańsk

Homen
Trójmiejski zespół, który zanurza się w obszarze szeroko pojętego metalu alternatywnego od 2020 roku. Zespół charakteryzują ciężkie, agresywne brzmienia, które płynnie przenikają się ze spokojem ballad, a wszystko to ubrane w rzucające się w oko stroje i makijaże. W początkowych latach swojego istnienia, pod szyldem Un Homme Seul, zespół nagrał swoją debiutancką Epkę zatytułowaną „Eviva L’arte”. Rok 2022, zaczął się od zmian w składzie oraz zmiany nazwy zespołu na Homen. Kolejnym etapem ewolucji było wydanie serii singli oraz teledysków, które stanowiły zapowiedź najnowszego albumu grupy „Lazarus Syndrome” wydanego w połowie roku 2023 (krążek ten otrzymał nagrodę Płyty Roku w Trójmieście portalu rock3miasto.pl).

Skład:
Antoni Heppner – gitara/wokal
Jakub Somnicki – wokal
Paweł Żywluk – bas
Wiktor Mauks – perkusja

Hariken
Hariken – gdański zespół heavy metalowy założony w 2021 roku. Grupa wykonuje muzykę w klimatach oldschoolowego metalu z lat 70 i 80. Utwory poruszają kwestie filozoficzne, historyczne oraz popularnonaukowe. W lutym 2024 roku zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany „Hariken”.

Skład zespołu:
Wojtek Burzan Nabożny – wokal, gitara
Jan Weis – gitara
Bartek Kądziela – gitara basowa
Wojtek Kurowski – perkusja

Plan Minimum
Plan Minimum to gdański zespół założony w 2018 – połączenie nośnych melodii kalifornijskiego punku z technicznym uderzeniem metalu i hard rocka. Teksty skupiają się na emocjach, podważaniu autorytetów, sceptycznym kwestionowaniu rzeczywistości i odnajdywaniu swojej roli w życiu.

Zespół wydał debiut „Atak serca” w 2019 roku oraz album koncertowy „Chaos Maximum” w 2023. PM dzielił już scenę m.in. z: Offensywa, Ga-Ga Zielone Żabki, Danziger, Granda, Cela nr 3, Lamia Reno, Wersja de Lux, Udrożnić Pisuar, Winderain, Homen.

Skład:
Grzegorz Sokólski – wokal, gitara
Marek Micał – gitara
Mateusz Dębski – bas
Jacek Serwatko – perkusja

wstęp: 30 zł