Monika Borzym: Kołysanki dla dorosłych

data: 20 czerwca 2024, godz. 19:00
miejsce: Stary Maneż (o miejscu)
adres: ul. Słowackiego 23, Gdańsk

Po raz pierwszy w karierze Monika Borzym nagrała płytę ze standardami jazzowymi.

Klasyki ale nieoczywiste jak np. You Go To My Head czy Devil Moon – zaaranżowane na “mięsiste” trio w wielce zmysłowym sznycie ( stąd tytul albumu).

Monice towarzyszy trio złożone ze znakomitych muzyków – Krzysztof Dys ( fortepian), Michał Bryndal ( perkusja), Max Mucha ( kontrabas).

Zmysłowe, oszczędne w formie interpretacje wybranych przez Monikę utworów tworzą niezwykły zbiór piosenek, które mają w zamyśle autorów aranżacji – koić zmysły słuchaczy prowokując do relaksu i zasłuchania.

Taki już los standardów, że można je interpretować na różne sposoby. Monika zrobiła to w bliskiej Jej sensualnej estetyce. Ciepły, niski głos Artystki działa kojąco na zmysły i zaprasza do otwarcia się na przyjemności.

„Kołysanki dla dorosłych” to wyjątkowy projekt. Chciałam nagrać album z muzyką, która będzie towarzyszyła słuchaczom w sensualnych momentach ich życia, która będzie ich stymulowała, pomagała w stworzeniu nastroju i przestrzeni na bliskość i przyjemność. Wierzę, że muzyka, która powstaje z wielkiej przyjemności, ma siłę wzbudzania przyjemności w odbiorcy. Wierzę, że nasycone namiętnością aranżacje i wykonania mają siłę, aby taką namiętność wzbudzić” – tak o swoim najnowszym projekcie mówi Monika.

bilety: starymanez.pl