Sunday At 9, BHP, Source Of Mary

data: 11 kwietnia 2024, godz. 20:00
miejsce: Wydział Remontowy (o miejscu)
adres: ul. Doki 1, Gdańsk

bilety: 30 zł

SUNDAY AT 9 to założona w 2021 roku, trójmiejska kapela wykonująca muzykę wpisującą się w ramy szeroko pojętego metalu, z wyraźnymi wpływami groove metalu i metalu progresywnego. Z nadejściem jesieni 2023 wydany zostaje długogrający debiut – „Chosen, Obeyed, Forgotten” będący muzycznym i lirycznym wyrazem sprzeciwu i obrzydzenia wobec dążenia do władzy i elitaryzmu.

BHP to zespół, który razem występuje już od kilkunastu lat. W obecnym gra on jednak od 2019 roku, kiedy zespół się reaktywował i powrócił na scenę. Od tego czasu, kapela zaskakuje starannie dobranym zestawem muzyków, którzy ożywili gatunek nu metal w Polsce. Zespół .bHP składa się z 5 członków – należą do niego: perkusista Igor, wokalistka Asia, gitarzysta Filip, basista Marcin oraz DJ Ave, który jest producentem muzycznym zespołu. Każdy z nich ma również bogaty dorobek muzyczny.

SOURCE OF MARY wypracował swój styl na połamanych groovach, niecodziennych akordach, rytmicznych riffach i dwóch charakterystycznych wokalach. Ich debiutancka płyta Inner Demons, ukazała się 15 kwietnia 2022 roku. Gości na niej m.in. Jarosław Śmigiel z zespołu Illusion, Mateusz Karsznia – wokalista zespołu Hellvoid, a produkcją zajął się Arkadiusz „Malta” Malczewski znany ze współpracy z gigantami polskiej sceny metalowej – Decapitated, Batushka i Behemoth. Niedługo po wydaniu albumu, zespół znalazł się na trzecim miejscu Road to Mystic, eliminując 157 ze 160 zgłoszonych zespołów i wystąpił przed Igorrr w warszawskiej Progresji. Wystąpił też w finale konkursu Materiafest, gdzie wystąpił między innymi przed Tides from Nebula.