Chrust

data: 3 lutego 2023, godz. 20:00
miejsce: Stacja Food Hall (o miejscu)
adres: ul. Kilińskiego 4, Gdańsk

wstęp wolny

CHRUST, to polska grupa muzyczna grająca szeroko pojętą muzykę etniczną. Trzy zupełnie inne osobowości reprezentujące umiłowane przez siebie style muzyczne (folk, electro, rock) dają w połączeniu niepowtarzalne, współczesne brzmienie zespołu.

Twórczość grupy opiera się na wpływach polskiej muzyki tradycyjnej i słowiańskiej, ale również jest inspirowana takimi zespołami i nazwiskami jak “Percival Schuttenbach”, Wardruna”, Trent Reznor, “Tool”, czy Igor Herbut.
CHRUST powstał w Gdańsku w 2021 roku, wtedy też ukazał się pierwszy singiel promujący działalność grupy “Hen za Rzeką”. Rok później, w maju 2022 roku ukazał się ich pierwszy, w pełni autorski album “CHRUST”. Mimo krótkiego życiorysu zespołu artyści mają za sobą pierwszą trasę koncertową i festiwalową.

Małgorzata Oleszczuk (wokal, ukulele, flety, chórki) – Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Uwielbia wielogłosowość i dobrą zabawę podczas koncertów. W Chruście odpowiedzialna za główny wokal i “białe” harmonie w tle. W życiu codziennym szkoli przyszłych świadomych wokalistów i współpracuje z zespołem babyhats w roli chórków.

Karol Konop (elektronika, syntezator, wokal, produkcja muzyczna) – Na co dzień Inżynier Informatyk, z zamiłowania producent muzyczny. Zagorzały fanboy brzytwy Ockhama i Trenta Reznora. Jego główne inspiracje to Robert Makłowicz i dźwięki wydawane przez modem internetowy. W zespole Chrust odpowiedzialny za sążne brzmienie basu, a po godzinach współtworzy różne projekty w swoim studiu nagraniowym.

Dariusz Mrozek (perkusja i perkusjonalia, spds-x, wokal) – Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Na co dzień pracuje w orkiestrze Straży Granicznej jako perkusista, po godzinach uczy grać na perkusji we własnej szkole muzycznej, a w czasie wolnym gra na perkusji z zamiłowania. W Chruście jest odpowiedzialny za równe granie, sample i wszechobecny hałas. Poza pracą i zespołem współtworzy wiele projektów i inicjatyw muzycznych.