Colin Stetson

data: 5 listopada 2021, godz. 19:00
miejsce: Drizzly Grizzly (o miejscu)
adres: ul. Elektryków 1, Gdańsk

bilety: 79/89 zł dostępne na www.tickets.drizzlygrizzly.pl

Colin Stetson – muzyk jazzowy i kompozytor, autor ścieżek dźwiękowych do filmów. Gra głównie na saksofonie, klarnecie oraz rogu. Współpracował m.in. z Tomem Waitsem, Arcade Fire, Bon Iver, TV On The Radio, Lou Reedem, The Chemical Brothers, Animal Collective, Davidem Gilmorem czy Matsem Gustafssonem, a lista ta zdaje się nie mieć końca. Jego muzykę można usłyszeć w takich produkcjach jak: „Dziedzictwo. Hereditary”, „Barkskins”, „Bandyci i aniołki”, „Lavender” oraz „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Solowa twórczość Stetsona to m.in. tryptyk „New History Warfare” – albumy utrzymane w estetyce post-minimalizmu.

Jego muzyka, bez względu na to, czy powstała w wyniku współpracy z innymi twórcami, stanowi tło do produkcji filmowej czy też składa się na solowy materiał, jest zawsze połączeniem awangardy, eksperymentalnego podejścia do instrumentów, jak i perfekcyjnego wyczucia klimatu, który w zamierzeniu ma towarzyszyć odbiorcy. Jego kompozycje są pełne niepokoju, momentami szaleństwa, ale zawsze wirtuozerii.

Koncerty Stetsona to wydarzenia jedyne w swoim rodzaju – trudno uwierzyć, że jeden artysta jest w stanie eksploatować instrumenty w tak ekstremalnym stopniu i z tak niesamowitym efektem muzycznym. Na szczęście będziecie mieli szansę, by usłyszeć i zobaczyć to na żywo na naszej niedźwiedziej scenie!