Czarna Pascha 2024: Batushka, Shadohm, Baalzagoth

data: 10 marca 2024, godz. 19:00
miejsce: Drizzly Grizzly (o miejscu)
adres: ul. Elektryków 1, Gdańsk

BATUSHKA – Po bardzo pracowitym koncertowo roku 2023, w którym po raz trzeci odbyli trasę po Ameryce Północnej, odwiedzili po raz pierwszy Azję oraz Indonezję, a w międzyczasie zagrali dwie trasy w Europie, troszkę zwalnia i koncentruje się na nowej płycie, która ukaże się jesienią 2024 w barwach austriackiej Napalm Records. Zespół w przerwach między sesjami do nowej płyty w marcowe weekendy odwiedzi 9 polskich miast, prezentując przekrojowy materiał, w którym nie zabraknie niespodzianek w postaci nowych kompozycji z nadchodzącej płyty. Zapraszamy na drogę krzyżową, która poprzedzi CZARNĄ PASCHĘ 2024!

SHADOHM – To nowa nazwa na rodzimym podwórku. Jednak za tą nazwą kryje się wieloletnie doświadczenie oraz pasja. SHADOHM to zespół powołany do życia i dowodzony przez Pawła „Pavulona” Jaroszewicza (Vader, Decapitated, Antigama, Hate, Batushka). Marcowe koncerty będą premierowymi występami grupy, która tuż przed koncertami wyda swój debiutancki album w rodzimej Selfamadegod Records. SHADOHM szokuje przede wszystkim ogromną rozpiętością stylistyki, od najczarniejszego black metalu, po metalcorowe rytmy, a kończąc na groove’owych melodiach grobowego doom metalu. Debiutancka płyta to nowoczesna kombinacja stylistyki Architects, Lorna Shore, Meshuggah, Gojira czy Katatonia. Muzyka SHADOHM zabierze cię w zupełnie inny wymiar nowoczesnego metalu!

SHADOHM:
Paweł „Pavulon” Jaroszewicz
Adrian Meissner
Rafał Tarlachan
Błażej Kasprzak
Jakub Śliwowski

BAALZAGOTH to marka która przez ostatnie 4 lata ugruntowała swoją pozycję na rodzimym piekielnym podwórku. Twórcy „Morbid Persecutions” doskonale radzą sobie na scenicznych deskach oddając w pełni duszne i zalane smołą brzmienie old school death-black metalu.

Na marcowych koncertach nie zabraknie więc ofiar składanych piekielnemu Panu oraz utworów z „Morbid Persecutions”.

Jeśli lubicie klimaty Incantation, Azarath czy Hell-Born, wtedy zapewne czarna polewka Baazagoth przypadnie wam do gustu!

https://www.youtube.com/watch?v=68jN-rlYn80

bilety: ticketshow.pl, batushka-store.com