Czechoslovakia, Oyate, Borgia

data: 25 listopada 2022, godz. 19:00
miejsce: Paszcza Lwa (o miejscu)
adres: ul. Kwietna, Gdańsk

CZECHOSLOVAKIA / grunge indie pop punk / Gdańsk
Grają głośno i słonecznie. Inspirują się muzyką z 30Ton, czyli lata 90e na pełnym Tony Hawku. Jak ostatnio grali w Paszczy to było to najlepsze 15 min ich i Waszych żyć. Czuć od od nich amerykański luz, słońce, przetrawiony alk, plażę i beztroskę a także echa Pavement, Weezer czy Dinosaur Jr. W sumie są to przebojowe melodie, ale utopione w fali jazgotu. Wypłynęli szerzej na niezalowe wody na trzeciej płycie „A’more” wydanej w 2021 roku przez Koty Records (CD) i Prototapes (MC). Grają koncerty. W tym roku zaliczają m.in. Sea You Festival, Męskie Granie, Soundrive Festival i Great September. Zaliczą również Ciebie i o dziwo będzie Ci się podobało.

OYATE / indian punk / Hel 3M
Korzenny etno punk z mocnym, indiańskim przekazem i plemiennymi zaśpiewami. Jeśli wiesz, co działo się i jaka energia skraplała się z sufitu na koncertach Plebanii, to dodaj do tego punk rockową gitarę i polskie teksty o czymś i już wiesz, że Twoja nóżka przysłowiowo będzie chodzić a bardzo prawdopodobne, że nie tylko ona. Pierwszą płytę „Uff…” wydał Pasażer Records w 2021 a drugą „Hihi” Zima Records 4 listopada 22 roku. CD obu wydawnictw będzie można zakupić na koncercie! Mitakuye Oyasin! – wszyscy jesteśmy spokrewnieni.

Borgia / brudny punk 90s / Wejherowo
Ci akurat się nie pierdolą. Podobnie jak Lukrecja Borgia – słynna trucicielka i uczestniczka papieskich orgii swojego ojca papieża. Więc jeśli będzie Ci za wesoło to na tym gigu się wyrówna i będziesz mógł spokojnie najebać się na smutno. A jeśli tata opowiadał Ci, że punk to był prawdziwy w latach 90ych to będziesz mógł się przekonać czy nie wkręcał farmazonów. Szybko, głośno i na temat. Odzyskaj z nimi swoją energię! Naładuj się na zapas.