Festiwal Ireny Jarockiej

data: 6 sierpnia 2022, godz. 19:00
miejsce: Teatr Leśny (o miejscu)
adres: ul. Jaśkowa Dolina 45, Gdańsk

Festiwal Ireny Jarockiej ma na celu podtrzymanie pamięci o wybitnej wokalistce i aktorce – Irenie Jarockiej. To wyjątkowe wydarzenie ma na celu promowanie wokalistów, głównie tych, którzy dopiero rozpoczynają muzyczną przygodę. Dlatego Festiwalowi towarzyszy konkurs wokalny. Uczestnicy nadsyłają swoje zgłoszenia na eliminacje. Następnie troje laureatów powalczy o główną nagrodę na scenie Teatru Leśnego w Gdańsku. Tegoroczni laureaci, którzy powalczą o główną nagrodę:

Katarzyna Jurasz z Sosnowca
Paulina Raczkowska z Gdańska
Jan Piwowarczyk z Krakowa

Laureaci zostaną ocenieni przez jury w składzie:
Krystyna Stańko
Joanna Kraińska
Krzysztof Jaryczewski

Tradycją i celem Festiwalu jest honorowanie wybitnych polskich wokalistek Nagrodą Ireny Jarockiej. Tegoroczna nagroda specjalna – Karminowy Motyl powędruje w ręce piosenkarki Wandy Kwietniewskiej!

Wanda Kwietniewska, znana z występów w grupach Lombard, Vist, Wanda i Banda.

Artystka jest aktywna zawodowo od 1979 roku i ma na swoim koncie wiele przebojów, które zaśpiewa w czasie II edycji Festiwalu. Wystąpi na nim wraz z zespołem Wanda i Banda! Tego wieczoru będziemy bawić się nie tylko przy największych przebojach Ireny Jarockiej ale również przy takich hitach jak „Nie będę Julią”, „Śmierć w Dyskotece” czy „Hi-Fi Superstar”!

Tego dnia na scenie wystąpi Julia Lejman zwyciężczyni pierwszej edycji Festiwalu.

Festiwal zakończy kino letnie i prezentacja Filmu Motylem Jestem – czyli romans 40-sto latka z udziałem Ireny Jarockiej.

Bilety w przedsprzedaży do nabycia w cenie 30 zł w portalu bilety24.pl
*Bilety w dniu koncertu 40 zł
*jeżeli będą jeszcze dostępne