Flapjack, Sztigar Bonko, Black Star

data: 13 lutego 2024, godz. 18:30
miejsce: Kwadratowa (o miejscu)
adres: ul. Siedlicka 4, Gdańsk

KONCERT PRZENIESIONY Z 29.10.2023 NA 01.02.2024 13.02.2024

FLAPJACK TRASA ANNIVERSARY XXX

30 lat po pierwszych zagranych dźwiękach zespół Flapjack powraca na scenę z nowym, piątym studyjnym materiałem i rusza w trasę promującą najnowszy album SUGAR FREE.

Dotychczasowe albumy: Ruthless Kick; Fairplay czy Juice Planet Earth stały się jednym z symboli szeroko pojętej polskiej muzyki rockowej lat 90. Przyczynkiem do spotkania po latach była niespodziewana śmierć wokalisty zespołu – Grzegorza „Guzika” Guzińskiego. Koncerty pod hasłem Tribute to Guzik wskrzesiły rockowego ducha dawnych lat, a zespół postanowił przy okazji prób zarejestrować kilka utworów, które ostatecznie przerodziły się w nowy album „Sugar Free”, którego premiera będzie 13 września 2023 roku. Płyta będąca eklektycznym połączeniem muzyki metalowej, rap i hard core jest na naszej scenie muzycznej czymś ożywczym a koncerty przenoszą w czasy, gdy w klubach stage diving był czymś naturalnym.

Obecnie w skład zespołu wchodzą: Robert „Litza” Friedrich (Luxtorpeda); Maciej „Ślimak” Starosta (Acid Drinkers); Maciej Jahnz (Orgasmatron); Rafał „Hau” Mirocha (Dynamind); Michał „MIHAU” Kaleciński. W miejsce zmarłego Guzika dołączył Jakub „Kroto” Krotofil (Hope) a kolorytu całości dodaje Michał Baj znany szerzej jako DJ Eprom.

Sztigar Bonko to prawdziwy bilet na wehikuł czasu, który przenosi słuchaczy do lat 90’tych. Dj Eprom – 2 krotny mistrz świata w skreczowaniu, producent oraz inżynier dźwięku pracujący z czołówką polskiej sceny, to osoba która stoi za tym projektem. W 2022 roku dołączył do zespołu Flapjack, z którym w 2023 roku zrealizował płytę „Sugar Free”. Sztigar Bonko to nie tylko humorystyczny projekt Eproma związany z górnictwem, ale przede wszystkim hołd złożony muzyce lat 90tych, a w szczególności takim zespołom jak Cypress Hill, House of Pain oraz Funkdoobiest.

Sztigar Bonko ma na swoim koncie 2 płyty, które już dziś mają status legendarnych. Teraz oba składy wyruszają w trasę koncertową.

Zespół Black Star w obecnym składzie istnieje od początku 2023 ale dwóch członków grało już we wcześniejszej odsłonie. Obecny Black Star to Barton voc – (Chain Reaction, Lostbone), Demolka – bębny (None), Stojak – git (Paulo Sergio), Grzegorz – (Infliction), Rafał – Bas (Hounsis). Każdy z obecnego składu ma duże doświadczenia na muzycznej scenie metalowej. Obecnie styl to szeroko pojęty modern metal. W tej konfiguracji osobowej nagraliśmy EP-kę z 3 utworami, która ukazała się w grudniu wraz z klipem promującym.

bilety: 59/69/79 zł dostępne na www.kupbilecik.pl

18:30 – drzwi
19:00 – Black Star
20:00 – Sztigar Bonko
20:30 – Flapjack