Hunter

data: 2 października 2020, godz. 20:00
miejsce: Ucho (o miejscu)
adres: ul. Św. Piotra 2, Gdynia

Bilety: 70 zł – przedsprzedaż / 80 zł – w dniu koncertu dostępne na ucho.interticket.pl

W trosce o Wasze bezpieczeństwo liczba biletów ograniczona!

Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią SARS-CoV-2 wszystkie koncerty organizowane w Klubie Ucho będą odbywały się przy zachowaniu określonego reżimu sanitarnego. Uczestników koncertu prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego zamieszczonymi w postach pod wydarzeniem. Dziękujemy!

Hunter to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i metalu z elementami klasycznymi. Hunter istnieje nieprzerwanie od 1985 roku, kiedy to w szczycieńskim LO kilku długowłosych metalowców postanowiło założyć zespół i grać najgłośniej, jak tylko potrafią. Zespół skierował ostrze swoich dźwięków i słowa przeciw temu, co go najbardziej dotykało w społeczeństwie – przeciwko wojnie, przemocy, nietolerancji, głupocie, faszyzmowi, nazizmowi i innym „-izmom”. Wyznaczonego nurtu trzyma się po dziś dzień.

W ciągu 33 lat istnienia Hunter zyskał status legendy, wydał 7 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe (w tym część z nich w formacie DVD). Ich wydawnictwa zdobywały szerokie uznanie w branży muzycznej (wielokrotnie nominacje do Fryderyków) oraz publiczności (Złoty Bączek, liczne wyróżnienia w plebiscytach pism muzycznych), a albumy „Królestwo” i „Imperium” zyskały statusy Złotych Płyt.

Wizytówką Huntera jest niepowtarzalny klimat, przedziwne dźwięki i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i starannie przemyślane show podczas koncertów.

Zespół dziś tworzą:
Drak – gitara/wokal
Pit – gitara
Saimon – bas
Jelonek – skrzypce
Daray – perkusja
Letki – instrumenty perkusyjne