Instrukcja Pusta, Ciary, The Braats, Szkło

data: 6 października 2023, godz. 18:30
miejsce: Pub Torpeda (o miejscu)
adres: ul. Nałkowskiej 3, Gdańsk

wstęp: 25 zł

Instrukcja Pusta (hardcore punk, Słupsk)
5 kolesi, którzy miłość do punka i hardcore’u mieszają w nietypowym stylu. Chociaż w 2011 zaczynali od klasycznego 4-akordowego łupania to po ich powrocie w 2019 w ich muzyce znajdziecie dawkę post punku, emo, melodic hardcore i nie tylko. Energia i emocje to dwa słowa najlepiej opisujące twórczość Instrukcji Pustej. Zespół ma na koncie dużą ilość koncertów na lokalnej scenie i okolicznych festiwalach, między innymi Yach Music Festival Nożyno czy Skibfest Local Scene DIY Festival. IxP dawała występy u boku takich zespołów jak Noże, Moskwa czy 1125.

Ciary (melodic punk, Warszawa)
Punk rock i smyczki?! Dokładnie tak! Gramy razem od 2019, zaczynaliśmy jako kwintet, ale pandemia nas odchudziła, eksperymentowaliśmy jako trio i ten eksperyment się udał, bo właśnie w trójkę nagraliśmy EPkę „Pies zły”, która miała swoją premierę 1.09.2023! Ale ponieważ zatęskniliśmy za większą ekipą dołączył do nas bas i skrzypce i w tym właśnie składzie, znów w piątkę, koncertujemy teraz promując nową płytę!
Ciary to nietypowe połączenie, brudna elegancja, to też dobra zabawa, prawda i Warszawa, którą da się polubić!

The Braats (punk/power pop, Kaszuby)
The Braats – Zespół założony 5 lat temu przez czwórkę facetów z Kaszub. Tworzą muzykę z pogranicza punk rocka i power popu. Głównym tematem poruszanym w ich twórczości są problemy i przemyślenia prostego, szarego faceta.

Szkło (liryczny rock, Gdańsk/Lwów)
Mieszanka alternatywy, wschodniego folku i artpopu. Gdańsko-Lwowski skład muzyków lubi zaskakiwać swoją różnorodnością i otwartością. Liryczno-nostalgiczne kompozycje z pewnością przypadną do gustu fanom takich składów jak Fishmans, Radiohead czy Portishead. Kwartet zaliczył debiut sceniczny na festiwalu JarmaRock, funkcjonując jeszcze pod nazwą NR90. Szkło stawia na swobodę gatunkową i nie boi się eksperymentować.