Komety, Żurawie, Balzam

data: 17 września 2021, godz. 19:00
miejsce: Ziemia (o miejscu)
adres: ul. Grunwaldzka 76/78, Gdańsk

bilety: 45/50 zł

KOMETY (garage soul/punk) – uznawane są za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Komety nagrały siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe. Ich twórczość zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty lidera, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.

ŻURAWIE (synthnoise rock, post-punk, electronica) – zespół skromnie pisze o sobie, że grają noise-rock i inne rzeczy. Trójmieskie trio założone w 2019 roku prezentuje sobą bardzo emocjonalną muzykę, pełną ciekawych brzmieniowych krajobrazów. Na swoim debiutanckim długoraju pt. „Poza Zasięgiem” wydanym w lutym w znamienitym labelu Koty Records prezentują miks cold-wave’u, electronici i art punka obutego bardzo poetycką polską liryką. Czego się spodziewać? Przed wami ciężkie brzmienie synthów, wyraźna sekcja rytmiczna oraz wrzynające się w głowę melodie. Członkowie Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej, między innymi z kapelami jak Kiev Office czy Zespół Sztylety.

BALZAM (post punk, synth pop, zimna fala) – to synteza post punku i synth popu okraszona ciemnym brzmieniem zimnej fali. Muzyka wypełniona napięciami, kontrastami, grą planów oraz poezją, która ironicznie odsyła do pesymistycznej filozofii.