Kwiaty, Paweł Przyborowski, TKTSB

data: 18 lutego 2022, godz. 19:00
miejsce: Drizzly Grizzly (o miejscu)
adres: ul. Elektryków 1, Gdańsk

bilety: 30/40 zł dostępne na www.tickets.drizzlygrizzly.pl

Psychodeliczny dream-pop – Kwiaty. „Jesteśmy Kwiaty: Maja, Paweł, Wojtek, Kajetan i Jacek i gramy swoje piosenki”. 5 osób, które łączą wspólne założenia: upodobanie w harmoniach, tradycyjne wykorzystanie instrumentów i określone brzmienie, czyli trochę z bigbitowych lat 60., a trochę z przełomu lat 80. i 90., gdy polskie i brytyjskie zespoły grały ładne melodie gitarowe przepuszczone przez arsenał efektów. Kwiaty myślą po polsku, mówią po polsku i śpiewanie po polsku jest dla nich najbardziej naturalne. Muzyka jest dla nich ujściem tego, co gryzie i trapi. Utwory charakteryzują się dużym ładunkiem emocjonalnym i wyczuciem detalu. 28 listopada miał premierę nowy singiel „Chleb, igrzyska”, o którym sami mówią, że to „tęga nuta, kozackie, rozjebunda”

Paweł Przyborowski – songwriter i producent. Członek zespołów Kwiaty, Byty oraz Glątwa. Jego piosenki są melancholijną mieszanką ambientowych loopów i elektroniczno-gitarowej oprawy, zawsze ze słowami w centrum uwagi. Narzędzia pracy Przyborowskiego to gitara oraz struny głosowe, chociaż wyraźnie słychać, że twórczość amerykańskich bardów z lat 60. nie jest mu obca. Minimalistyczny bit, skromna partia klawiszowa i największa zaleta Przyborowskiego – jego własny głos. Czysty wokal z pogranicza szeptu, chwytliwa melodia i dobry tekst w języku polskim sprawiają, że mamy do czynienia ze świetnymi utworami. Do tego dochodzi powolne zawodzenie gitary, a także dużo instrumentów i oszczędne wydobywanie dźwięków.

TKTSB czyli T a k o t s u b o. Zespół złamanego serca, a w muzycznej rzeczywistości to Wojciech Chroboczyński, który na co dzień tworzy muzykę techno, lo-fi. Występował m.in. na festiwalu Ars Independent oraz w Gdańskiej Kolonii Artystów. Jest także gitarzystą basowym zespołu Kwiaty.